کد مطلب: 67647
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۴
تیم ملی والیبال ایران با وجود نمایش خوب مقابل تیم ملی لهستان در نهایت با نتیجه 3 بر 2 مغلوب حریف قدرتمندش شد.
 
به گزارش ايران خبر، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 01:05 در سالن ماراکانا شهر ریو برزیل به مصاف تیم ملی لهستان رفت. دیداری که دومین مسابقه ملی پوشان والیبال در رقابت‌های المپیک 2016 ریو، محسوب می‌شد.
 
این دیدار در حالی که 5 ست به طول انجامید در نهایت با شکست 3 بر 2 تیم ملی والیبال ایران به پایان رسید.
 
**ست اول: ایران 17 – لهستان 25
 
تیم ملی والیبال ایران این دیدار را با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، حمزه زرینی، شهرام محمودی ، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی آغاز کرد. حمزه زرینی در خط سرویس ایستاد و این بازی آغاز کرد. 
 
تیم ملی لهستان آغاز بهتری در این دیدار داشت و توانست در همان ابتدا 4 بر یک از ایران پیش بیفتد. در ادامه دو حمله سرعتی از یاران ایران نتیجه را 4 بر 3 کرد تا اختلاف امتیاز کاهش پیدا کند.
 
امتیاز 8 برای تیم ملی لهستان منجر شد که لوزانو تقاضای بازبینی صحنه را ارائه داد. که بی فایده بود و امتیاز در تیم لهستان ماند. دفاع خوب بازیکنان لهستان نتیجه را 9 بر 6 کرد. لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد تا نکات لازم را به یارانش منتقل کند. در ادامه باز هم این لهستانی ها بودند که در زدن سرویس عالی عمل کردند.
 
بازیکنان ایران بسیار پر اشتباه عمل می‌کردند و لهستان با استفاده از فرصت ها اختلاف امتیاز خود را افزایش داده بود. لهستانی ها 13 بر 7 از ایران پیش افتاده بودند. امتیاز هشتم ایران را حمزه زرینی به دست آورد. مهدی مهدوی و امیر غفور ، جانشین معروف و محمودی شدند. امتیاز 9 ایران هم روز دفاع سه نفره بازیکنان کشورمان کسب شد. نتیجه 9 بر 13 همچنان به سود لهستان بود.
 
سرویس شاگردان آنتیگا به تور اصابت کرد و نتیجه 15 بر 11 شد. برخورد توپ به دفاع ایران و رفتن توپ به بیرون نتیجه را 16 بر 11 کرد. امتیاز 17 برای لهستان بار دیگر لوزانو را مجاب به گرفتن وقت استراحت کرد. لهستانی ها همچنان با استفاده از دریافت ضعیف ایران از زدن سرویس امتیاز می‌گرفتند. فرهاد قائمی جانشین حمزه زرینی شد. 
 
دو تیم امتیاز کسب می کردند اما لهستان همچنان از ایران جلو بود. نتیجه بازی 15 بر 20 به سود قرمزپوشان لهستان بود.امتیاز 21 لهستان را بارتوش کورک بدست آورد. آبشار عادل غلامی راهی اوت شد و نتیجه 22 بر 15 شد.دریافت های بد بازیکنان ایران همچنان ادامه داشت. در پایان تیم ملی لهستان با نتیجه 25 بر 17 برنده ست نخست این دیدار شد.
 
**ست دوم : ایران 23 - لهستان 25
 
نخستین امتیاز ست اول این دیدار را تیم ملی لهستان از آن خود کرد. سرویس لهستان راهی اوت شد تا نتیجه یک بر یک مساوی شود. با وجود تعویض های لوزانو در خط دریافت همچنان این مشکل در تیم ایران وجود داشت و حمایت خوبی از مهاجمان انجام نمی شد. نتیجه 3 بر 3 مساوی بود. خطای هند بازیکنان ایران نتیجه را 4 بر 3 به سود لهستان کرد. باز هم لهستان از ایران پیش افتاد و 7 بر 4 به سود این تیم بود. لوزانو باز هم تقاضای وقت استراحت کرد.
 
بازیکنان ایران اختلاف امتیاز را کاهش دادند اما همچنان لهستان از ایران جلو بود. امتیاز کورک نتیجه را 11 بر 8 کرد. بازیکنان ایران اختلاف امتیاز را کاهش دادند  تا جایی که دو تیم در پوئن 16 به تساوی رسیدند. در ادامه اما باز هم برتری با لهستانی ها همراه شد و در نهایت ایران این ست را با نتیجه 25 بر 23 واگذار کرد.
 
**ست سوم: ایران 25 - لهستان 23
 
بازیکنان ایران در ست سوم آغاز بهتری داشتند و دو امتیاز نخست این ست را از آن خود کردند. ایران 4 بر یک پیش افتاد که استفان آنتیگا، سرمربی لهستان تقاضای وقت استراحت کرد. بازیکنان ایران در ابتدای این ست نمایش خوبی داشتند و در حملات هماهنگ تر از 2 ست قبلی ظاهر شده بودند.
 
لهستانی ها نتیجه را در امتیاز 7 به تساوی کشیدند. در ادامه همه چیز پایاپای پیش رفت و دو تیم یک به یک امتیاز کسب می‌کردند.نتیجه 12 بر 12 بود. 
 
شاگردان رائول لوزانو در این ست از مسابقه نمایش خوبی به خصوص در پست پشت خط داشتند و از طرفی توانستند کورک را تا حد زیادی مهار کنند و در نهایت تیم ملی ایران موفق شد با نتیجه 25 بر 23 به پیروزی رسید تا نتیجه مجموع ست ها 2 بر یک شود.
 
**ست چهارم : ایران 25 - لهستان 20
 
آغاز ست چهارم با بازیکنان لهستان بود. با این حال اولین امتیاز به نام تیم ملی ایران ثبت شد. لهستانی ها بر خلاف دو ست نخست این دیدار در زدن سرویس اشتباهاتی داشتند. بازیکنان ایران در ابتدای این ست روی توپ های بلند نمایش خوبی داشتند و به امتیاز تبدیل می‌کردند. نتیجه 5 بر 3 به سود ایران بود.
 
دو سرویس بد از بازیکنان ایران نتیجه را 5 بر 5 به تساوی کشاند. این بار خطای لهستان در سرویس نتیجه را 6 بر 5 به سود ایران کرد. باز هم سرویس بد این بار از ایران و نتیجه تساوی 6 بر 6. امتیاز هفتم به لهستان رسید تا برتری برای نخستین بار در این ست از آن لهستان شود.
 
در ادامه لهستانی ها باز هم دقت بیشتری به خرج دادند و از ایران جلو افتادند. نتیجه 15 بر 12 به سود لهستان شد که لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد. در ادامه سید محمد موسوی به یک تک دفاع عالی نتیجه را در امتیاز 19 برابر کرد. این بار آنتیگا وقت استراحت خواست و با بازیکنانش صحبت کرد.
 
در ادامه دو امتیاز عالی از فرهاد قائمی باز هم ایران را پیش انداخت. نتیجه 21 بر 19 به سود ایران بود که باز هم سرمربی لهستان تقاضای وقت استراحت کرد. بارتوش کورک توسط بازیکنان ایران دفاع شد تا نتیجه 22 بر 20 به سود ایران شود. عادل غلامی در حالی امتیاز 23 ایران را کسب کرد که این امتیاز روی یک سرویس عالی بدست آمد. در نهایت این تیم ملی ایران بود که موفق شد 25 بر 20 این ست را برده و بازی را به ست پنجم بکشاند.
 
**ست پنجم : ایران 16 - لهستان 18
 
پنجمین ست دیدار دو تیم ایران و لهستان در اوج حساسیت آغاز شد. شاگردان رائول لوزانو که موفق شده بودند نتیجه 2 بر صفر باخته را 2 بر 2 مساوی کنند از شرایط روحی بهتری نسبت به حریف برخوردار بودند. با این حال اولین امتیاز این ست سرنوشت ساز از آن لهستان شد.
 
خطای لهستانی ها در زدن سرویس نتیجه را یک بر یک کرد. در ان طرف میدان شهرام محمودی سرویس خود را به تور زد و نتیجه را بار دیگر به سود لهستانی ها کرد.دریافت خوب در تیم ایران و رسیدن توپ به سید محمد موسوی امتیاز را به ایران داد. تک دفاع خوب سید محمد موسوی ایران را پیش انداخت. نتیجه بازی 3 بر 2 به سود ایران بود.
 
میشل کوبیاک در این ست با مصدومیت از سوی زانو مواجه شد، مصدومیتی که وقفه ای چند دقیقه ای در بازی ایجاد کرد. دو تیم یک به یک امتیاز کسب کردند. درخشش محمد موسوی ادامه داشت. میلاد عبادی پور هم در این ست نمایش خوبی داشت. نتیجه 5 بر 4 به سود ایران بود.
 
دیدار دو تیم ایران و لهستان در ست پنجم با نهایت حساسیت دنبال می‌شد. مصطفی شریفات در این ست جانشین عادل غلامی شده بود. توپ شهرام محمودی راهی خارج شد تا لهستانی ها زودتر از ایران به امتیاز 7 برسند. دو امتیاز پیاپی از ایران نتیجه را 8 بر  به سود ایران کرد.
 
امتیاز 9 با حرکت خوب فرهاد قائمی در جدول امتیازات ایران ثبت شد. امیر غفور و مهدی مهدی جانشین محمودی و معروف شدند. نتیجه بازی 9 بر 9 مساوی بود. امتیاز دهم هم زودتر از لهستان برای ایران ثبت شد. امتیاز 11 برای لهستان منجر شد تا لوزانو تقاضای بازبینی صحنه را ارائه دهد. هرچند این تقاضا فایده ای برای ایران نداشت.
 
سرویس بوشک به خارج زمین رفت تا بار دیگر نتیجه مساوی شود. عادل غلامی جانشین مصطفی شریفات شد و در خط سرویس قرار گرفت. سرویسی که با دریافت خوب لهستانی ها و امتیاز برای این تیم همراه بود. محمودی و معروف به زمین بازگشتند. امتیاز 13 زودتر از لهستان به ایران رسید. امتیازی که با آبشار بینیک به ایران رسید. 
 
استفان آنتیگا تقاضای وقت استراحت کرد تا مانعی بر روند امتیازگیری ایران باشد. بازیکنان ایران امتیاز 14 را از آن خود کردند تا در آستانه پیروزی در این دیدار قرار بگیرند. دو تیم 14 بر 14 شدند. سید محمد موسوی به میدان بازگشت. نتیجه 15 بر 14 به سود ایران بود اما باز هم همه چیز به تساوی کشیده شد. امتیاز 16 برای لهستان روی دریافت ناقص تیم ایران بدست آمد.
 
این بار لوزانو تقاضای وقت استراحت کرد تا نکات لازم به بازیکنان ایران گوشزد شود. دو تیم به زمین بازگشتند. سرویس لهستان راهی بیرون شد و باز هم همه چیز به تساوی کشیده شد. بار دیگر تقاضای وقت استراحت از سوی رائول لوزانو گرفته شد. در نهایت این تیم ملی والیبال لهستان بود که 18 بر 16 برنده این ست شد و توانست 3 بر 2 به پیروزی برسد.
 
تیم ملی والیبال ایران در دیدار بعدی خود باید به مصاف کوبا برود. لهستان هم پس از این پیروزی سومین دیدار خود را مقابل آرژانتین برگزار خواهد کرد.