کد مطلب: 69456
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر از ورود دادستان تهران به موضوع پارک جردن خبرداد.
ورود دادستانی به پرونده «ساخت و ساز در پارک جردن»
 
به گزارش ايران خبر، همچنین در مورد تخریب پارکی در خیابان جردن با اشاره به ورود دادستان تهران به این موضوع، گفت: 40 سال است که این قطعه زمین بلاصاحب رها شده بود و هیچ کس خبری از مالک آن نداشت!

وی با بیان اینکه 26 سال پیش این قطعه زمین با کاشت چندین اصله درخت به فضای سبزی برای اهالی تبدیل شد، گفت: حالا مالک پس از 40 سال آمده و درخواست بازپس‌گیری زمینش را دارد.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به شکایت مالک از شهرداری تهران به دیوان عدالت اداری، گفت: دیوان عدالت نیز رای به نفع مالک داده و از شهرداری خواسته نسبت به بازپس‌دهی این زمین اقدام کند و حالا قسمت جلویی پارک را محصور و در حال ساخت و ساز هستند.

حقانی با طرح این سوال که آیا می‌دانید در خیابان جردن زمین متری چند است؟ گفت: قطعا با توجه به پهنه این خیابان به زودی شاهد ایجاد شدن برج اداری ـ تجاری هستیم و این در حالی است که مردم پس از 26 سال بر روی این پارک حق و حقوقی دارند.

وی با بیان اینکه شهرداری باید نسبت به جلب رضایت این مالک اقدام می‌کرد و زمین دیگری را به عنوان معوض به این فرد می‌داد، گفت: خوشبختانه باخبر شدیم که دادستان نیز تهران به این موضوع وارد شده و درخواست بررسی موضوع آن هم با قید فوریت را صادر کرده که امیدواریم اتفاق خوبی در این خصوص رخ دهد.
منبع : ایسنا