کد مطلب: 73053
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۱
نامزد جمهوری‌خواهان با رد ادعای تعرض جنسی به زنان، گفت بعد از انتخابات از تمام زنانی که چنین ادعاهایی را مطرح کرده‌اند، شکایت می‌کند.
ترامپ: اتهامات اخلاقی علیه من دروغ است
 
به گزارش ايران خبر، در هفته‌های اخیر، چند زن آمریکایی مدعی شده‌اند که در گذشته‌، قربانی آزار و اذیت جنسی «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال آمریکا بوده‌اند. این ادعا ضربه‌ای موثر بر محبوبیت ترامپ زده است.

ادعای این زنان البته با لو رفتن فایل‌های صوتی ترامپ و سخنان غیراخلاقی وی در خصوص زنان و حتی دختر خودش، تأثیر زهرآگین‌تری بر پایگاه جمهوری‌خواهان در انتخابات پیش‌رو گذاشت.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، ترامپ که پیشتر هم این اظهارات را رد کرده بود، امروز موضع تهاجمی گرفته و تک‌تک این زنان را به شکایت تهدید کرد.

ترامپ که روز شنبه برای ارائه برنامه 100 روزه در «گتیزبورگ» ایالت پنسیلوانیا سخنرانی کرد، ضمن انتقاد از جریان حاکم بر رسانه‌های آمریکا به دلیل همدستی با تخریب‌کنندگان وجهه وی، تهدیداتی هم کرد.

ترامپ گفت: «آنها سعی می‌کنند ذهن مردم آمریکا را اسیر خود نگاه دارند. هر زنی که برای ضربه زدن به تبلیغات من پا پیش گذاشته، دروغ گفته است.»

دونالد ترامپ ماجرای تعرضات جنسی ادعایی را از پایه و اساس تکذیب کرد و گفت: «همه‌اش ساختگی است؛ این اتفاقات هیچ‌گاه رخ نداده. بعد از اینکه انتخابات تمام شد، همه این دروغ‌گوها تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.»

ترامپ هفته گذشته روزنامه نیویورک‌تایمز را هم به دلیل انتشار روایت دو نفر از ده‌ها قربانی ادعایی انحرافات خود تهدید کرده بود. در پاسخ، وکیل ترامپ نامه نوشت و از نیویورک‌تایمز خواست که محتوای مقاله «افتراآمیزش» را پس بگیرد.

هفته گذشته، روزنامه نیویورک‌تایمز بر اساس یک مدل پیچیده محاسباتی، گفت که شانس پیروزی «هیلاری کلینتون» دموکرات در انتخابات آتی، 92 درصد است.