کد مطلب: 75057
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۱
سخنگوی کاخ سفید در واکنش به طرح مصوب اخیر مجلس نمایندگان آمریکا با هدف تمدید ۱۰ ساله قانون تحریم ایران تاکید کرد که اوباما طرحی را که به اجرای توافق هسته‌ای با ایران صدمه بزند، امضا نخواهد کرد.
اوباما طرحی که برجام را تضعیف کند، امضا نمی‌کند
 
به گزارش ايران خبر، به نقل از خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا هیچ طرحی که منجر به تضعیف توافق هسته ای با ایران شود، امضا نخواهد کرد.

ارنست گفت که اوباما هیچ قانونی را که به توانایی جامعه بین المللی برای ادامه اجرای موفقیت آمیز توافق هسته ای سال 2015 میلادی آسیب برساند، امضا نمی کند.

این اظهار نظر ارنست در پاسخ به سوالی مطرح شد که در این کنفرانس مطبوعاتی درباره رای گیری اخیر مصوب مجلس نمایندگان آمریکا مطرح شد. طرح اخیر مجلس نمایندگان کنگره آمریکا با هدف تمدید قانون تحریم ایران به مدت 10 سال دیگر، به تصویب رسید.

ارنست تاکید کرد دولت اوباما همچنان دارای ابزار لازم برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران است. وی در ادامه گفت که اگر سنا درصدد تصویب همین قانون باشد، تا زمانی که برجام را نقض نکند به آن پرداخته می‌شود.

مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه گذشته طرح تمدید 10ساله تحریم‌های ایران را تصویب کرد. مقامات ارشد سنا نیز وعده داده‌اند این طرح را به تصویب برسانند اما دولت اوباما مکررا مخالفت خود با این قانون را مطرح کرده و تهدید به وتوی آن کرده است.