کد مطلب: 75543
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۳۸
رییس هیات مدیره خوابگاه داران غیردولتی کشور خبر خودکشی یک دانشجو در یکی از خوابگاههای دانشجویی را کذب دانست.
به گزارش ایران خبر، علیرضا شوکتی رییس هیات مدیره خوابگاه داران غیردولتی کشور ،بیان کرد: درباره خبر برخی رسانه ها در فضای مجازی مبنی بر خودکشی جوانی در خوابگاه دانشجویی، اعلام می کنیم که این خبر کذب محض بوده و مکان مورد نظر نه تنها خوابگاه دانشجویی نبوده بلکه فاقد مجوز از ارگانهای دولتی است.
 
وی افزود: بنابر دستورالعمل جدید وزارت علوم در خصوص تاسیس و راه اندازی خوابگاههای دانشجویی غیر دولتی، هیچ خوابگاهی اجازه اقامت غیر دانشجو را ندارد و در غیر اینصورت تخلف کرده است.
 
شوکتی با بیان اینکه اتفاقی که در اماکن عمومی می افتد ارتباطی با خوابگاه دانشجویی ندارد، اعلام کرد: متاسفانه اکثر رسانه ها و خبرنگاران فرق پانسیون و خوابگاه را نمی دانند و در انعکاس خبری های خود بدون تفکیک در نقش، عملکرد و زمینه کاری آنها، خبرها را منتشر می کنند.
 
وی یادآور شد: انتشار اینگونه اخبار نادرست نه تنها باعث آزرده خاطر و  مشکلات عدیده ایی برای خوابگاهداران کشور که بازوی اجرایی وزارت علوم هستند می شود، بلکه سبب نگرانی قشر دانشجویان و خانواده هایشان می شود، بنابراین تاکید می کنیم که اصحاب رسانه در انعکاس خبری خود به نقش و تفاوت عملکردی این دو دقت نظر داشته باشند تا باعث دردسر برای خود و رسانه مربوطه و همچنین نگرانی برای قشر دانشجو نباشند.

 
رییس هیات مدیره خوابگاه داران غیردولتی کشور تاکید کرد: این عمل خبرنگار نه تنها جرم، بلکه اشتباهی فاحش برای آن رسانه محسوب می شود.
 
گفتنی است، ساعت یک بامداد جمعه 12 آذر ماه سال جاری ماموران کلانتری 109 خیابان فلسطین تهران در جریان مرگ مرموز پسر جوانی در اقامتگاهش (که متاسفانه در اخبار منتشره کاملا اشتباه به نام خوابگاه دانشجویی مشخص شده ) قرار گرفتند. ماموران با حضور در محل اقامت این دانشجو با جسد پسر جوانی روبرو شدند که نایلونی روی سرش کشیده شده و داخل اتاق نیز به هم ریخته بود.
 
در مرحله ابتدایی تیم بازپرس سجاد منافی آذر از شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از ماموران اداره 10 پلیس آگاهی برای بررسی صحنه مرموز مرگ جوان دانشجو پای در اقامتگاه گذاشتند و با توجه به مرموز بودن مرگ پسر جوان دستور داد تا جسد قربانی به منظور تشخیص علت مرگ دانشجو به پزشکی قانونی منتقل شود.
منبع : باشگاه خبرنگاران