کد مطلب: 76784
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
سخنگوي شوراي نگهبان پس از بازديد خطوط توليد ايران خودرو:
مرکز تحقیقات ایران خودرو نماد پیشرفت های این گروه صنعتی است
 
به گزارش ایران خبر، عباس كدخدائي پس از بازديد سالن ها، خطوط توليد و مركز تحقيقات ايران خودرو اظهار كرد: اگر مقامات، مسئولان و اقشار مختلف مردم بازديدهايي از خطوط و سالن هاي توليد ايران خودرو داشته باشند، قطعا ديدگاه و ذهنيت آنها نسبت به اين صنعت و  توليدات داخلي عوض خواهد شد.

كدخدائي ادامه داد: پيشتر وقتي از خودروهاي ايراني استفاده مي كرديم،‌ ذهنيتي ديگري داشتيم  اما الان كه با گوشه اي از تلاش، تخصص و برنامه هاي صنعتگران خودروسازي كشور از نزديك آشنا شدم،‌ نگاه و ديدگاهي كاملا متفاوت با گذشته دارم و خواهم داشت.

وي افزود: اعتقاد دارم كه صنعت خودروسازي بايد از سوي همه بخش ها حمايت شود. قوه مقننه مي تواند با وضع قوانيني براي تسهيل فضاي كسب و كار، صادرات و تقويت هاي مالي از اين صنعت حمايت كند و لازم است قوه مجريه نيز در بحث ثبات مديريت حركت كند چرا كه شاهد تحولات چشمگير و برنامه هاي هدفمندي در سال هاي اخير بوده ايم و بايد اين روند ادامه پيدا كند.

سخنگوي شوراي نگهبان اظهار كرد: از سالن هاي ساخت قطعات و موتور خودرو كه بازديد مي كردم، به اين ذهنيت رسيدم كه با روندي موجود به زودي شاهد تحولات اساسي در صنعت و توليدات خودروسازي كشور خواهيم بود اما اين ذهنيت در مركز تحقيقات گروه صنعتي ايران خودرو، كه به نوعي اتاق فكر صنعت خودرو كشور هست، به شكلي كامل و عميق، عينيت گرفت و تحت تاثير قرار گرفتم.

كدخدائي گفت: در حال حاضر به اطمينان خاطر بيشتر دست پيدا كردم و مي توانم بگويم كه اگر از اين پتانسيل حمايت و پشتيباني لازم صورت بگيرد،‌ مي توانيم هطراز كشورهاي پيشرو در صنعت خودرو كشور حركت كنيم و نيازهاي كشور و منطقه را از منظر تنوع و كيفيت تامين كنيم.

وي در پايان گفت: شاهد بوده ايم كه گروه صنعتي ايران خودرو در حوزه جذب نخبگان و استفاده از توانمندي هاي داخلي كشور اقدامات بسيار خوبي انجام داده كه بي شك استفاده از نيروهاي جوان و خلاق مي تواند به رشد و توسعه بخش هاي مختلف كشور منجر شود