کد مطلب: 77103
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۱
در سی و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در دولت تدبير و اميد با حضور استاندار زنجان و جمعی از مدیران استانی، مدیرعامل شرکت ایران‌ترانسفو زنجان مشکلات این شرکت را مطرح نمود و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ گردید.
مشکلات ايران ترانسفو با تعامل و همکاری مدیران استان و جلب حمایت وزرا و مدیران ملی برطرف خواهد شد
 
به گزارش ايران خبر، ارسلان فتحی پور شامگاه شنبه در سی و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در دولت تدبير و اميد که به ریاست استاندار زنجان در محل كارخانه ایران ترانسفو زنجان برگزار شده بود، به بیان برخی از مشکلات موجود در شرکت ایران‌ترانسفو اشاره نمود و اظهار داشت: پرداخت حدود 18 میلیارد تومان در ماه بعنوان سود دریافت تسهیلات به شبکه بانکی، عدم وصول حدود 750 میلیارد تومان از مطالبات این شرکت از شرکت‌های توانیر و مپنا و وجود برخی بدهی های مالیاتی از جمله مشکلات شرکت ایران ترانسفو زنجان به شمار می رود که با تعامل و همکاری مدیران استانی و جلب حمایت وزرا و مدیران ملی برطرف خواهد شد.

وی پیشنهاد تهاتر بخشی از مطالبات و بدهی های شرکت ایران ترانسفو بین سازمان امور مالیاتی و گمرک را ارائه نمود و گفت: با تجمیع و تهاتر مطالبات این شرکت از ارگان‌های دولتی، بخشی از مشکلات شرکت مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ایران‌ترانسفو زنجان ورود کالاهای مشابه و بی‌کیفیت از شرکت‌های خارجی بویژه چینی را عامل ایجاد لطمات بزرگی به تولیدکنندگان داخلی دانست و ابراز امیدواری نمود: با افزایش تعرفه‌های وارداتی، امکان حمایت‌های همه جانبه دولت از تولیدکنندگان داخلی فراهم شود.

فتحی پور قرار گرفتن شرکت‌های داخلی و ایران‌ترانسفو در اولویت مناقصات دولتی را موجب حمایت از تولیدکنندگان داخلی عنوان نمود و مواردی از قبیل ارائه مهلت سه ماهه جهت تعیین میزان دقیق بدهی‌های شرکت و انجام تهاتر بین امور مالیاتی و گمرک، تمدید بازپرداخت تسهیلات بانکی با نرخ سود 18درصد، پذیرش چک های شرکت در پرداخت 9درصد ارزش افزوده فروش محصولات را که موجب بهبود سرمایه در گردش این شرکت می گردد، خواستار شد.

وی همچنین از انعقاد قراردادی به میزان 300 میلیون دلار طی هفته جاری در شرکت ایران ترانسفو خبر داد و تصریح نمود: با انعقاد این قرارداد در آینده نزدیک شاهد افزایش ظرفیت تولید در این شرکت به میزان 80 تا 90 درصد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت ایران‌ترانسفو زنجان به وضع قانون رفع موانع تولید در کشور اشاره نمود و افزود: در شرایطی که کشور به لحاظ اقتصادی از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، دولت یازدهم در راستای رفع مشکلات و موانع تولید واحدهای تولیدی و صنعتی درصدد اجرای کامل این قوانین می باشد.
استاندار زنجان در پایان این جلسه به همراهی تعدادی از مدیران استان از بخش های مختلف شرکت "ایران ترانسفو" زنجان بازدید نمود.

گفتنی است شرکت ایران ترانسفو در سال 1345 به عنوان اولین تولیدکننده ترانسفورماتورهای توزیع تحت لیسانس شرکت "زیمنس" آلمان با عنوان  "شرکت ایران ترانسفوی ری" در تهران به ثبت رسید. در اسفند 1347 با ظرفیت تولید 500 مگا ولت آمپر فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1354 با افزایش ظرفیت اسمی خود تا 1500 مگا ولت آمپر به شرکت سهامی عام تبدیل شد، در سال 1369 در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد، از سال 1366 با انتقال تکنولوژی تولید از شرکت زیمنس، به جمع تولید کنندگان فوق توزیع پیوست و از سال 1370 نیز بعنوان بزرگترین تولیدکننده ترانسفورماتور برق قدرت در خاورمیانه به فعالیت خود ادامه می دهد.

لازم به یادآوری است این جلسه از ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، ششمین جلسه ای است که از زمان حضور مهندس درویش امیری بعنوان استاندار زنجان در 4 ماه اخير با هدف بررسی راهکارهای تسهیل و اتخاذ تصمیمات لازم جهت رفع موانع تولید واحدها در محل شرکت‌های تولیدی و صنعتی استان زنجان برگزار می شود.