کد مطلب: 77779
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱
هیات دولت، با پیشنهاد وزارت صنعت مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش و ورود خودروی نو که از زمان ساخت آن بیش از یک سال گذشته باشد، موافقت کرد.
واردات خودروهای با عمر بیش از یک سال ممنوع شد
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در جلسه هیات وزیران که شامگاه یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی رئیس‌جمهور برگزار شد، دولت با اختصاص مبلغ 413 میلیارد و 170 میلیون ریال اعتبار و تسهیلات بانکی برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور موافقت کرد.
بر این اساس، مبلغ یکصد میلیارد و بیست میلیون ریال اعتبار برای جبران خسارات و بازسازی تأسیسات زیربنایی و سایر بخش‌های خسارت‌دیده ناشی از برف اخیر و حوادث غیرمترقبه در استان گیلان اختصاص یافت.
همچنین مبلغ 13 میلیارد و 150 میلیون ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی به آسیب‏دیدگان ناشی از برف اخیر استان یادشده با سود و کارمزد چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری با ضمانت زنجیره‌ای به‌منظور بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی پرداخت می‌شود.
دولت همچنین مبلغ 250 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت از محل منابع کشاورزی برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی با سود و کارمزد 10 درصد با بازپرداخت حداکثر 5 سال به خسارت دیدگان اختصاص داد.
اعضای دولت همچنین با اختصاص مبلغ پنجاه میلیارد ریال اعتبار برای خرید واکسن و کنترل تب برفکی دام به سازمان دامپزشکی کشور موافقت کردند.
* اختصاص یارانه به تولیدکنندگان کشمش
هیات وزیران در این جلسه مقرر کرد که به‌منظور حمایت از باغداران تولیدکننده کشمش و حفظ سهم صادرات آن در بازارهای جهانی، به‌تمامی باغداران تولیدکننده محصول، به ازای هر کیلوگرم 5000 ریال یارانه پرداخت شود.
* ممنوعیت واردات خودروهای با عمر بیش از یک سال
هیات وزیران به‌منظور فراهم نمودن سازوکار هماهنگ و کارآمد برای کنترل کالاهای باکیفیت و همچنین جلوگیری از واردات خودروهای سواری مستعمل، با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر ممنوعیت ثبت سفارش و ورود خودروی نو که از زمان ساخت آن بیش از یک سال گذشته باشد، موافقت کرد.
* تصویب مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش‌افزوده
اعضای دولت همچنین مواد دیگری از لایحه اصلاح و دائمی کردن قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را بررسی و به تصویب رساندند.
* مجتمع ذوب‌آهن پاسارگاد از تسهیلات اعطایی حساب ذخیره ارزی برخوردار می‌شود
با تصویب دولت، مجتمع ذوب‌آهن پاسارگاد از مزایای نرخ ترجیحی تسهیلات حساب ذخیره ارزی در مناطق کمتر توسعه‌یافته برخوردار می‌شود.