کد مطلب: 77962
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۱۰
سرپرست باشگاه و سرمربی نفت تهران با ارسال نامه هایی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواهان تجدید نظر و واخواهی پرونده محرومیت علی دایی شدند.
نامه شهریاری و دایی به کمیته انضباطی
 
به گزارش ایران خبر، سرپرست باشگاه و سرمربی نفت تهران با ارسال نامه هایی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواهان تجدید نظر و واخواهی پرونده محرومیت علی دایی شدند.سرپرست باشگاه و سرمربی نفت تهران با ارسال نامه هایی به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خواهان تجدید نظر و واخواهی پرونده محرومیت علی دایی شدند.

احکام انضباطی دیدار نفت تهران و سپاهان که در تاریخ سیزدهم دیماه صادر شده و در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده بود،با تاخیری چندین روزه و در آستانه دیدار نفت مقابل استقلال، دیروز به باشگاه ابلاغ شد. در پی ابلاغ این احکام علی دایی با ارسال نامه ای به کمیته انضباطی خواهان واخواهی حکم محرومیت خود شد.

علی دایی پس از مشورت با وکلای حقوقی که به امور حقوقی فوتبال اشراف ویژه ای دارند.با توجه به قطعی بودن رای و عدم بررسی ادعاها و توضیحاتش پیرامون اتفاقات مربوط به دیدار نفت تهران و سپاهان خواهان تجدید نظرخواهی ویژه و واخواهی حکم در کمیته انضباطی شد.

همچنین شهریاری سرپرست باشگاه نفت تهران نیز با ارسال نامه ای به کمیته انضباطی درخواست کرد تا حکم محرومیت دایی مورد بررسی مجدد قرار گرفته و در کمیته انضباطی پس از بررسی ادعاها و اظهارات علی دایی حکم صادر شود.سرپرست باشگاه نفت در نامه ارسالی خود به کمیته انضباطی به اشتباهات داوری در دیدار نفت و مقابل سپاهان اشاره کرده و اعلام یک پنالتی اشتباه به نفع سپاهان(طبق گفته بسیاری از کارشناسان داوری) و همچنین اخراج اشتباه توحید غلامی در دقیقه 79 (بنابر تاکید تمامی کارشناسان داوری) اشاره کرده و تاکید داشته با توجه به اشتباهات داوری تاثیرگذار در این بازی حساس و همچین نادیده گرفته شدن هشت پنالتی مسلم نفت در فصل جاری،اخراح نشدن چهار بازیکن حریفان و اعلام یک پنالتی اشتباه به ضرر نفت، مجموعه اشتباهاتی و عواملی بوده که فشار روحی زیادی به علی دایی وارد کرده.

باشگاه نفت در نامه ارسالی تاکید داشته علی دایی یکی دو عضو تیم که در پی فشار عصبی و اشتباهات مکرر داوری تصمیم به خروج از زمین داشته اند را آرام کرده و از آنان خواسته به بازی ادامه دهند و سرمربی نفت هرگز قصد بیرون کشیدن تیمش از زمین را نداشته و جا دارد کمیته انضباطی، توضیحات علی دایی را شنیده و پس از بررسی ادعاهای وی و واخواهی اقدام به صدور حکم کنند.

شهریاری همچنین در این نامه به اجحاف های که در حق تیم با توجه به اشتباهات مکرر داوری و صدور احکام انضباطی و موارد دیگر صورت گرفته خواهان حمایت از بخش خصوصی در فوتبال شد و تاکید کرد تیم نفت با توجه به اینکه از حمایت های تماشاگران برخوردار نبوده و برخلاف بسیاری تیم ها از حمایت های مسئولین شهری و استانی نیز بی بهره است، در برخی مقاطع مورد کم لطفی قرار گرفته و لطمات بسیار زیادی به تیم وارد شده است.

علی دایی نیزتاکید دارد: ادعاهای محکمه پسند و مستندی درباره اینکه قصد بیرون کشیدن تیم از زمین نداشته را دارد که در کمیته انضباطی ارائه خواهد کرد.دایی در نامه خود اشاره ای به این موارد نداشته و تاکید کرده آماده است تا اثبات نماید که به هیج عنوان قصد بیرون کشیدن تیم را نداشته و محرومیتش منصفانه نیست.
منبع : فارس