کد مطلب: 78458
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان گفت: به عموم مردم توصیه می شود از خرید لباس های دست دوم به ویژه لباس های معروف به تاناکورا خودداری کنند چرا که استفاده از آنها بیماری های متعددی را انتقال می دهد.
هشدار در مورد خرید لباس های دست دوم
 
به گزارش ایران خبر، جمال ناصحی افزود: استفاده لباس های دست دوم و به ویژه لباس های معروف به تاناکورا ابتلا به بیماری های متعددی به ویژه بیماری انگلی را در افراد افزایش می دهد.

وی اظهار کرد: متاسفانه استفاده از لباس های دست دوم 'تاناکورا' در بین عموم افزایش یافته است که علت این مورد نیز به عوامل مختلف به ویژه مسائل اقتصادی مربوط می شود.

ناصحی افزود: این نوع لباس ها به صورت قاچاق و غیر قانونی به فروش می رسد و اغلب خریداران بدون توجه به معیار و مسایل بهداشتی نسبت به خرید و استفاده این نوع لباس ها مبادرت می کنند.

وی بیان کرد: بر این اساس لباس های دست دوم انواع آلودگی های باکتریایی، قارچی، تخم انگلی و ویروسی را دارند و خریداران به این موارد توجه جدی داشته باشند.

مدیر گروه بهداشت محیط استان زنجان ادامه داد: طی چند سال گذشته وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی بارها نسبت به استفاده نکردن از لباس های دست دوم به ویژه تاناکورا هشدارهای لازم را ارائه کرده است.

وی اظهار کرد: برخوردهای قانونی با لباس فروشان دوره گرد از اختیارات بهداشت محیط نیست و تشخیص و تایید آلودگی لباس ها نیز نیازمند به کار گیری تجهیزات و ایجاد آزمایشگاه های مجهز و تامین منابع بالایی است.

ناصحی خاطرنشان کرد: رعایت نکات بهداشتی فرد را در برابر ابتلا به بیماری های مختلف مصون نگه می دارد و شعار ' خود مراقبتی یک عمر سلامتی' راهکاری مهم در این بخش به شمار می رود.
منبع : ایرنا