۱
 
کد مطلب: 81492
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
مدیر شبکه الجزیره در تهران گفت در صورت تجاوز آمریکا به ایران، 36 پایگاه نظامی اش در منطقه هدف موشک های ایران قرار می گیرد.
36 پايگاه آمريکا در منطقه در تيررس موشکهاي ايران است
 
به گزارش ايران خبر، عبدالقادر فائز مدیر دفتر شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در تهران در گفتگو با این شبکه تلویزیونی گفت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز شده است. سالگرد انقلاب به مدت ده روز متوالی ادامه خواهد داشت. 

همه ساله در ایام دهه فجر، وزارت دفاع از آنچه دستاوردهای نظامی جدید می نامد؛ خبر می دهد. می توان گفت همه دستاوردهایی که پیشتر در ایام دهه فجر سال های گذشته از آن سخن گفته شده بود دستاوردهایی در سطوح متوسط یا پایین بودند. 

این دستاوردها بیشتر متعلق به نیروهای پدافند هوایی و نیروی زمینی اند. بر اساس اطلاعاتی که به دست من رسیده است حتی دستاوردهایی که قرار است رونمایی شود نیز در همین چارچوب بوده و متعلق به نیروهای پدافند هوایی و نیروی زمینی است. 

بنابراین می توان گفت این یک کار عادی و تکراری است که هر ساله در ایران انجام می شود و وزارت دفاع از رونمایی از دستاوردهای جدید خبر می دهد. ای بسا این بار به خاطر زمان این کار، مساله با حساسیت روبرو شده است. 

ما هم اکنون می بینیم که تنشی میان ایران و آمریکا بویژه در زمینه آزمایش های موشکی ایران ایجاد شده است. وزارت دفاع ایران از هر دستاوردی که رونمایی کند باز هم این دستاوردها در سطح آزمایش موشک های بالستیک نخواهند بود. 

وی در خصوص اظهارات فرماندهان سپاه پاسداران درباره هدف قرار دادن تل آویو و پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه در صورت تجاوز آمریکا به ایران؛ گفت: این اظهارات در چنین مرحله ای سخنانی بسیار قوی محسوب می شوند. 

ایران هیچ واهمه ای از اینکه موشک های خود را به سمت اسرائیل نشانه گیری کند ندارد. ایران اسرائیل را دشمن درجه یک خود در منطقه می داند و به خوبی آگاه است که مقامات اسرائیلی چه کنونی و چه سابق، به آمریکا فشار آورده اند که علیه ایران دست به اقدام نظامی بزند. 

از این رو اگر ترامپ و دولت ترامپ، ایران را مورد حمله نظامی قرار دهند ایران اسرائیل را در پشت این حمله می بیند و انتقام سریع و مستقیم ایران از هرگونه حمله نظامی، از اسرائیل خواهد بود.

همچنین ایران پایگاه های آمریکایی ها در منطقه را نیز هدف قرار خواهد داد. برد موشک های ایران به حدی است که می تواند 36 پایگاه نظامی آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد. نزدیک ترین این پایگاه ها همانگونه که مسئولان ایرانی نیز گفته اند در بحرین واقع شده است. 

همچنین پایگاه های موجود در افغانستان و عراق و در اقیانوس هند در تیررس موشک های ایران قرار دارند. در خصوص دستاوردهای نظامی ایران باید گفت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد روشن است و در این مرحله ایران حق ندارد موشک های بالستیک دوربرد خودکششی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای را دارند آزمایش کند. 

البته ایران می گوید فناوری ساخت چنین موشک هایی را ندارد. بنابراین می توان گفت دستاوردهایی که ایران از آن رونمایی خواهد کرد در چارچوب دستاوردهای عادی و دفاعی ایران است.
 
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۱۸ ۱۷:۵۵:۳۴
.....خائن هم هدف موشكهاي ايران خواهد بود