۱
 
کد مطلب: 81673
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به طرح "فروش سهام بیمه ملت به بازنشستگان کشوری" گفت: در ابتدا صد هزار بازنشسته برای دریافت سهام بیمه ملت ثبت‌نام کردند اما در گام بعدی با استقبال تعداد ثبت‌نامی‌ها به 130 هزار نفر افزایش یافت این درحالیست که ارزش سهام 7 میلیارد ریال است که به هر یک 3500 سهم می‌رسد.
 

به گزارش ایران خبر، محمود اسلامیان در حاشیه همایش نقش‌آفرینی صندوق‌های بازنشستگی در توسعه بیمه که با موضوع واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان برگزار شد، گفت: بازنشستگان قشر فرهنگی هستند که امیدواریم مشکلاتی که از ابتدا برایشان ایجاد شده به تدریج مرتفع شود.

وی در ادامه با بیان آنکه ما برای بهبود وضعیت بازنشستگان دو برنامه داریم گفت: ترمیم حقوق آنها که در برنامه ششم توسعه تدابیری برای آن اندیشیده شده و در کنار ‌آن وظیفه‌های دیگری چون اعطای وام‌های قرض‌الحسنه و واگذاری سهام از جمله اقدامات اجرایی برای بازنشتگان است.


وی در ادامه با اشاره به طرح "فروش سهام بیمه ملت به بازنشستگان کشوری" گفت: این سهام ریسک پایینی دارد و مالک اصلی بازنشستگان هستند و برای ترمیم معیشت شدن آنها پیش‌بینی کرده‌ایم بخشی از سهام بیمه ملت به آنها واگذار شود.

اسلامیان ادامه داد: در ابتدا صد هزار بازنشسته برای دریافت سهام ثبت‌نام کردند اما در گام بعدی با استقبال بیشتر تعداد آنها به 130 هزار نفر رسید این درحالیست که ارزش سهام 7 میلیارد ریال است که به هر یک 3500 سهم می‌رسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: اقساط این سهام 36 ماهه است و از روزی که سهام به اسم آنها می‌شود، سود هر سال آن را می‌توانند وصول کنند اما تا سه سال که اقساط آن را می‌پردازند اجازه نقل و انتقال ندارند.

وی در ادامه با تاکید برآنکه پرداخت سهام به صورت قرض‌الحسنه است، گفت: به عنوان هدیه به این 130 هزار بازنشسته‌ای که برای سهام بیمه ملت ثبت‌نام کرده‌اند به مدت یک سال بیمه آتش‌سوزی منازل تا سقف چند میلیون تومان اعطاء می‌شود.

اسلامیان در رابطه با ترمیم حقوق بازنشستگان نیز گفت: در دولت قبلی تورم بالا وجود داشته اما افزایش حقوق متناسب نبوده در نتیجه با کاهش قدرت خرید بازنشستگان مواجه بودیم البته در این سه سال دولت یازدهم تورم کمتر شده و توانسته‌ایم تا حدی افزایش حقوق را به طور متناسب داشته باشیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: برای جبران این وضعیت سال گذشته ردیفی معادل 6 هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شد که کف حقوق این افراد از 750 به 900 هزار تومان افزایش یافت.

وی ادامه داد: برای سال آینده نیز هزار میلیارد تومان لحاظ شده و امیدواریم با اختصاص این رقم و حمایت ارتقای بیشتربتوانیم ترمیم حقوق بیشتری داشته باشیم زیرا اکنون بازنشستگان شرایط بدی دارند و میانگین حقوق پرداختی آنها یک میلیون و 450 هزار تومان است.

اسلامیان همچنین تصریح کرد: قصد داریم در برنامه ششم توسعه طی 5 سال تبعیضی که در حقوق بازنشستگان وجود داشته را برطرف کنیم زیرا افزایش حقوق بازنشستگان و شاغلان متناسب نبوده و امیدواریم با اعتبار در نظر گرفته شده متوسط میزان حقوق ‌آنها افزایش یابد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه با بیان آنکه تعداد بازنشستگان صندوق یک میلیون و 290 هزار نفر و تعداد شاغلین یک میلیون و 50 هزار نفر است گفت: در دولت قبل تورم 35 درصد شده بود و باید حقوق نیز 35 درصد افزایش می‌یافت اما فقط 10 درصد افزایش یافت در نتیجه 25 درصد قدرت خرید بازنشستگان را پایین آورد؛ به این ترتیب به دلیل سیاست‌های غلط اقتصادی طی یک دوره قدرت خرید ظرف چند سال 67.7 درصد کاهش یافت که رقم آن برابر با ٣٥ هزار میلیارد تومان و معادل کل بودجه عمرانی کشور است.

اسلامیان در پایان خاطر نشان کرد: در سه سال گذشته این روند کنترل شده و به گونه‌ای جلوی آن گرفته شده اما باید فکری به حال آن کنیم و دولت سعی در جبران آن دارد.

منبع : ایسنا
 
 
س- ز-از مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۰ ۲۰:۵۰:۲۷
توراخدایک نفرحرف راستی بگویدچقدربه حق بازنشستگان اضافه می شود؟