کد مطلب: 82269
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
دونالد ترامپ در سخنرانی معرفی وزیر کار پیشنهادی خود گفت: ایران از ضعف دولت اوباما و وضعیت منطقه نهایت سوء استفاده را کرده و توافقی بد با این کشور صورت گرفته است.
ایران از ضعف دولت اوباما سوء استفاده کرده است
 
به گزارش ایران خبر، به گفته سی ان ان ،دونالد ترامپ در سخنرانی معرفی وزیر کار پیشنهادی خود گفت: ایران از ضعف دولت اوباما و وضعیت منطقه نهایت سوء استفاده را کرده و توافقی بد با این کشور صورت گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، الکساندر اکاستا را برای وزارت کار معرفی کرد.

وی در سخنرانی معرفی وزیر کار خود ضمن معرفی وی به انتقاد از رسانه ها نیز پرداخت. وی وزیر کار پیشنهادی را دارای تواناییهای عالی توصیف کرد.

وی گفت: برخی رسانه ها غیر معتمد هستند و به شدت ریاکار شده اند. سطح غیر معتمد بودن رسانه ها به سطحی غیر قابل کنترل در آمده است. البته برخی رسانه ها خالصانه و درست کار می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم آمریکا در مسیر پیشرفت قرار دارند گفت: آنچه را قول داده ام را عمل خواهم کرد. مردم من را انتخاب کرده اند تا سیستم ورشکسته کنونی را اصلاح کنم.

وی همچنین به انتقاد از دموکراتها پرداخت و کابینه خود را هماهنگ توصیف کرد.

ترامپ یادآور شد: من یک وضع به هم ریخته را در عرصه داخلی و خارجی به ارث برده ام. برای نمونه خاورمیانه را ببینید. وضع کره شمالی را ببینید. به شما قول می دهم به این مسائل خواهم پرداخت.

وی افزود: رسانه ها حقیقت را نمی گویند چون من دارم به وعده هایی که داده ام عمل می کنم. کابینهمن هماهنگ است و مثل یک ماشین خوب دارد کار می کند.

وی همچنین مدعی شد: ما تحریمهای جدیدی علیه ایران وضع کردیم. ایران از وضعیت منطقه و ضعف دولت اوباما سوء استفاده کرده است. دولتی که حامی تروریسم در منطقه است و توافقی با آن منعقد شد که بدترین توافق بوده است.

پیش از این اندرو پوزدر Andrew Puzder، گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای وزارت کار روز چهارشنبه از این پیشنهاد کناره گیری کرد.

در حالی پوزدر این تصمیم را گرفت که برخی نگرانی‌ها درباره سابقه تجاری و سوابق شخصی وی وجود داشت.

وی که مدیر یک فست فود است در بیانیه‌ای گفت: «هرچند در دولت خدمت نمی‌کنم کاملا از رئیس‌جمهور و تیم بسیار شایسته وی حمایت خواهم کرد.»

پوزدر مواضع نگران‌کننده‌ای درباره پایه حقوق افراد گرفته است. وی در گذشته همچنین مالیات یک فرد را که استخدام وی ثبت قانونی نشده بود پرداخت نکرده است.