کد مطلب: 82271
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
رئیس جمهور آمریکا در نشستی خبری ضمن معرفی گزینه جدیدش برای وزارت کار، ضمن حمله لفظی به رسانه های مخالفش در این کشور، باز هم اظهاراتی علیه ایران مطرح کرد.
دنبال صلح هستیم اما صلح از طریق قدرت حاصل میشود
 
به گزارش ایران خبر، نشست خبری دونالد ترامپ برای معرفی نامزد جدید وزارت کار آغاز شد. وی «الکساندر آکاستا» را برای این سمت نامزد کرد.
رئیس جمهور آمریکا گفت: فقط میخواهم الکس اکاستا را برای وزارت کار معرفی کنم. او تواناییهای خوبی دارد و میتواند وزیری عالی باشد.
ترامپ گفت: رسانه ها به شدت ریاکار شده اند. حقیقتا سطح بی ریایی رسانه ها به حدی غیرقابل کنترل در آمده اند. من انتخاب شده ام که سیستم ورشکسته کنونی را درست کنم. البته باید بگویم برخی رسانه ها واقعا خالصانه دارند کار میکنند اما بخش اعظم آنها اینطور نیستند.
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: من یک وضع در هم و برهم را به ارث برده ام هم از منظر داخلی و هم از منظر خارجی. وضعیت خارجی را ببینید وضع خاورمیانه را. وضع کره شمالی را. به شما قول میدهم به آن خواهیم پرداخت.
جانشین باراک اوباما با اشاره به حضور تروریستهای داعشی در عراق و سوریه، گفت که داعش را هم از دولت سابق آمریکا به ارث برده است.
دونالد ترامپ بار دیگر ادعاهای ضد ایرانی خود را تکرار کرد.
او گفت: علیه ایران که از دولت قبلی(اوباما) سوءاستفاده می‌کرد و بزرگترین حامی دولتی تروریسم است، تحریم‌های تازه‌ای وضع کردیم.
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: در خارج از کشور به دنبال جنگ نیستیم، دنبال صلح هستیم. اما صلح از قدرت به دست می‌آید. در داخل هم من به دنبال امنیت هستم.
وی افزود: برخی از اقداماتی که من انجام می‌دهم، محبوب نیست، اما برای امنیت کشور لازم هستند.
ترامپ با لحنی که دلخوری او از مخالفانش در آمریکا را نشان می داد، گفت: سال‌هاست که سیاستمداران دروغ می‌گویند تا انتخاب شوند، اما من اینجا هستم تا وعده‌هایی را که داده‌ام عمل کنم.
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: اقدامات قاطعانه‌ای انجام داده‌ایم تا تروریسم اسلام افراطی را خارج از کشور نگه داریم.
ترامپ تصریح کرد: رسانه‌ها حقیقت را نمی‌گویند، چون می‌دانند که من می‌خواهم به وعده‌هایم عمل کنم. اگر تلویزیون را نگاه کنید، تصور می‌کنید که در دولت آشفتگی برقرار است، اما واقعیت این است که دولت دارد مانند یک ماشین منظم کار می‌کند.
وی اعلام کرد که هفته آینده یک فرمان اجرایی جدید صادر خواهم کرد تا کشور را به نحوی فراگیر در برابر تهدیدات حفظ کنم.
رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت: برای ریشه‌کن کردن فساد از واشنگتن، من فرمانی برای ممنوعیت ۵ ساله لابی‌گری کارکنان کاخ سفید برای دولت‌های خارجی صادر کردم.
ترامپ همچنین تاکید کرد که دولت او گام‌هایی را برای لغو و جایگزین کردن طرح خدمات درمانی اوباما که یک افتضاح بود، برداشته‌ است.
وی در انتقاد از مواضع دولتهای پیشین آمریکا در قبال دیگر کشورها گفت که همه کشورهای دنیا به جز دو سه کشور دارند از ایالات متحده سوءاستفاده می‌کنند. چندین دهه است که اینطور است، اما دیگر اینطور نخواهد بود.
ترامپ ضمن رد کردن جنجالها در آمریکا بر سر روابط و مواضع او در قبال روسیه گفت که شاید این «خبرهای جعلی توسط افرادی از دولت اوباما منتشر شود».
او ادامه داد که اطلاعات محرمانه همین‌طور دارد از کاخ سفید درز می کند. رسانه‌ها باید از این کار شرمگین باشند و البته کسانی که این اطلاعات را درز می دهند.
وی به خبر اخیر روزنامه آمریکایی وابسته به دموکراتها واکنش نشان داد. ترامپ گفت که گزارش نیویورک تایمز در مورد ارتباط ستاد تبلیغاتی من با روسیه، خبر جعلی و جوک است.
خبرنگاری از ترامپ درباره استعفای «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی او سوال کرد.
او گفت: «ژنرال فلین مرد خوبی است، اما من از او خواستم استعفا دهد و او هم این کار را انجام داد. چراکه او حقیقت را به مایک پنس (معاون رئیس‌جمهور) نگفته بود».
ترامپ که بارها عصبانیت و دلخوری اش را بابت درز اطلاعات محرمانه از کاخ سفید ابراز داشت، گفت که ابتدا این موضوع را در مکالمه تلفنی با رئیس جمهور مکزیک مشاهده کرد و پس از آن مکالمه ام با نخست وزیر استرالیا.
وی خطاب به حاضران در نشست خبری سوال کرد که اگر این مسائل درز پیدا کرده، وقتی در حال مواجهه شدن با مسائل مهمی مثلا در قبال خاورمیانه یا کره شمالی باشم، باید باز هم اطلاعات محرمانه درز پیدا کند.
خبرنگار دیگری باز هم از موضوع ارتباط ترامپ با روسیه سوال کرد که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که او هیچ معامله، توافق و کاری با روسیه نداشته است.
وی باز هم رسانه های منتقد را هدف قرار داد و گفت دیگر سی‌ان‌ان را نگاه نمی‌کنم، آنقدر که مملو است از خشم و نفرت. شبکه‌های دیگر را نگاه می‌کنم.
ترامپ ادامه داد: ویکی‌لیکس اطلاعاتی از این دست را منتشر می‌کند که هیلاری در مناظرات فریب‌کاری کرده و سوالات را داشته. اما کسی در این مورد صحبت نمی کند. اطلاعاتی که ویکی‌لیکس، که با آن هم رابطه‌ای ندارم، منتشر می‌کند، محرمانه نیست.
در بخش دیگری از این کنفرانس خبری، خبرنگار سی ان ان از ترامپ به دلیل استفاده از لقب «اخبار جعلی» برای این شبکه  رسانه های منتقدش انتقاد کرد.
ترامپ در پاسخ گفت که لحن شبکه شما پر از تنفر است. فاکس نیوز را ببینید که چقدر محترمانه صحبت می‌کند. در میزگردهایی که در شبکه شما پخش می‌شود، تمام کارشناسان علیه من صحبت می‌کنند، البته خوشبختانه آمار بازدیدتان رو به افول است.
خبرنگار سی‌ان‌ان به ترامپ گفت که شما به شبکه ما گفته‌اید خبر جعلی. رئیس جمهور آمریکا جواب داد: نه، عوضش می‌کنم و می‌گویم «خبر خیلی جعلی».
خبرنگار دیگری از اقدامات اخیر روسیه از قبیل اقدامات موشکی روسیه، رهگیری هواپیمای آمریکایی توسط جنگنده های روسی و حضور یک کشتی روسی در نزدیکی آبهای آمریکا سوال کرد.
ترامپ گفت: خوب من می‌توانم آن کشتی روسی را که در ۳۰ مایلی ساحل ماست هدف قرار دهم. اما کنار آمدن با روسیه چیز خوبی است.
خبرنگار باز هم سوال کرد آیا هیچ پاسخی به این اقدامات روسیه نمیخواهید نشان دهید؟
ترامپ گفت که او هیچ وقت خواهان صحبت کردن درباره اقدامات نظامی نیست. ما یک قدرت هسته‌ای هستیم، روسیه هم هست. هلوکاست هسته‌ای با هیچ چیز قابل مقایسه نیست. بنابراین کنار آمدن با آن‌ها چیز مثبتی است.
رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که او هیچ وقت خواهان صحبت کردن درباره مسائل این چنینی نیست مثلا خواهان صحبت کردن درباره مواضعش درباره ایران نیست چرا که آنها نباید بدانند ما چه کار خواهیم کرد.
منبع : فارس