کد مطلب: 83702
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸
احمدی با اشاره به فعالیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: احزاب سیاسی جهت فعالیت در قالب جبهه نیاز به اخذ مجوز ندارند.
 
به گزارش ایران خبر،علی‌اصغر احمدی معاون سیاسی وزارت کشور امروز در حاشیه جلسه ستاد انتخابات کشور و در جمع خبرنگاران، درباره  فعالیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: احزاب سیاسی جهت فعالیت در قالب جبهه نیاز به اخذ مجوز ندارند.

وی افزود: براساس قانون احزاب، احزاب دارای مجوز جهت فعالیت در قالب جبهه باید موضوع را به اطلاع دبیرخانه کمیسیون احزاب برسانند. وزارت کشور با فعالیت هر کدام از احزابی که شناسنامه معتبر دارند، مشکلی ندارد.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، اضافه کرد: در حال حاضر حدود 35 هزار صندوق الکترونیکی داریم که این صندوق‌ها قابلیت اخذ، خواندن و شمارش آراء را دارد. از این تعداد حدود 4 الی 5 هزار صندوق باید رزرو شود تا چنانچه روند اخذ رای با مشکلاتی مواجه شد، امکان جایگزینی فراهم شود.

احمدی گفت: پیش‌بینی ما بر این است که از مجموع 65 هزار شعبه اخذ رای، 10 هزار شعبه می‌توانند به صورت الکترونیکی فرآیندها را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: ما پیشنهاد خود را برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در تعداد شعبی که قابلیت این کار را دارند به شواری نگهبان ارائه داده‌ایم و چنانچه که این شورا اعلام نظر کند، می‌توانیم انتخابات ریاست‌جمهوری را نیز به صورت الکترونیکی برگزار کنیم.

معاون سیاسی وزیر کشور خاطرنشان کرد: با ملاحظاتی که انجام خواهد شد و با هماهنگی هیئت نظارت مجلس این امکان وجود دارد که انتخابات الکترونیک برای انتخابات شوراها نیز انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه برای انتخابات الکترونیکی 25 فرآیند الکترونیکی پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: یکی از فرآیندهای پیش‌بینی شده، این است که جهت جلوگیری از دوباره رای دادن افراد در انتخابات، به محض ورود رای‌دهندگان به شعب اخذ رای، شماره شناسنامه و کد ملی آنها در سیستم‌های الکترونیکی ثبت می‌شود و امکان رای دادن مجدد در آن انتخابات از قبل سلب می‌شود.
منبع : تسنیم