کد مطلب: 85237
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
وزیر کشور از ثبت نام قطعی 200 هزار و 535 نفر تا ساعت 11 صبح یکشنبه برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز یکشنبه  با حضور در فرمانداری تهران و بازدید از نحوه ثبت نام متقاضیان شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد 38 هزار و 960 نفر داوطلب عضویت در شوراهای شهر و 161 هزارو 175 نفر داوطلب عضویت در شوراهای روستا سراسر کشور شدند.
وی در مورد احتمال تمدید ساعت ثبت نام داوطلبان نیز گفت: ساعت 22 امشب درهای تمام مراکز ثبت نام داوطلبان بسته و فقط افرادی که در داخل این مراکز حضور دارند تا ساعت 24 از آنها ثبت نام به عمل می آید.
وی ادامه داد: 110 هزار نفر در شوراهای شهر و روستای کشور پس از انتخاب عضو خواهند شد که تا ساعت 11 صبح امروز بیش 200 هزار نفر برای شرکت در این رقابت انتخاباتی ثبت نام قطعی کرده اند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، ثبت نام نامزدهای عضویت در پنجمین دوره انتخابات شوراها از (30 اسفند) آغاز شده و تا 6 فروردین ادامه دارد.
شورای اسلامی شهر تهران در دوره فعلی(دوره چهارم) 31 عضو داشت که براساس قانون جدید و مصوب مجلس شورای اسلامی، تعداد اعضا در دوره پنجم به 21 نفر کاهش یافته است.
منبع : ایرنا