کد مطلب: 87546
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
با توجه به اینکه زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ایام برگزاری فستیوال کن در فرانسه است، سفارت ایران در فرانسه یک صندوق رای جهت اخذ رای هنرمندان در این فستیوال اختصاص داد.
 

به گزارش ایران خبر، در پی درخواست هنرمندان از وزارت خارجه این وزارتخانه با همکاری وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم بر این گرفت که یک صندوق رای در شهر کن فرانسه جهت اخذ رای هنرمندان کشورمان که در فستیوال کن شرکت کرده اند اختصاص داده شود.

 با توجه به اینکه زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ایام برگزاری فستیوال کن در فرانسه  است و بنا بر درخواست تعدادی از ایرانیان  و هنرمندان شرکت کننده در این فستیوال تصمیم گرفته شده است که با همکاری سفارت ایران در فرانسه یک صندوق رای به شهر کن جهت اخذ رای هنرمندان و ایرانیان شرکت کننده در این فستیوال اختصاص داده شود.

بر اساس این گزارش صبح امروز نیز حسن قشقاوی گفت: در 103 کشور و در 132 نمایندگی ایران در خارج از کشور شامل سفارتخانه‌های ایران و سرکنسولگری‌ها انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور وزیر خارجه ،صبح روز چهارشنبه در یک نشست خبری در وزارت خارجه با اعلام خبر فوق گفت: در مجموع با توجه به پیش‌بینی‌ها و تمهیدات در نظر گرفته شده 279 شعبه اخذ رای در خارج از کشور خواهیم داشت.

منبع : ایسنا