کد مطلب: 88307
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
طرح‌ جامع حمل ونقل ترافیک کرج نیاز به آسیب شناسی و مهندسی مجدد دارد.
ضرورت آسیب شناسی طرح جامع حمل و نقل کرج
 
دکتر محمد رضا انواری استاد دانشگاه در گفتگو با ایران خبر، با بیان این مطلب گفت: در بحث ترافیک و حمل ونقل سه پارامتر وسیله نقلیه  راه و جاده وهمچنین عوامل انسانی دخالت دارد و این سه پارامتر در رفع معظلات ترافیکی باید لحاظ شود.

وی افزود :اقدامات حمل ونقل ترافیک شهر کرج باید منطبق با اصول مهندسی انجام شود .

این استاد علوم ارتباطات اجتماعی تاکید کرد: ساماندهی فضای شهری، نهادینه کردن فرهنگ درست رانند گی و احترام به قوانین و توسعه ناوگان حمل ونقل شهری می تواند اثرات پایداری بر اصلاح رفتار ترافیکی بر جای بگذارد.
 
دکتر انواری خاطرنشان ساخت: روزانه حدود ۲۵۰ هزار خودرو از کرج به تهران وبالعکس در ا زاد راه تردد می کنند واین آمار قابل توجهی است و بنابراین برای حل مشکلات حمل ونقل وگره کور ترافیکی نگاه ملی به کرج در بعد اختصاص اعتبارات داشته باشیم.

این استاد دانشگاه خاطر نشان ساخت: تا  زیر ساخت های مناسب نداشته باشیم نمی توان انتظار از مردم  داشت که فرهنگ ترافیک را رعایت کنند .

وی یاداورشد: حقوق شهروندی دارای مصادیق فراوانی است که نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری کرج یکی از این مصادق برای کاهش آلودگی هوا است.

دکتر انواری تاکید کرد: بی توجهی به نوسازی ناوگان حمل ونقل شهری موضوع نگران کننده ای است که آلودگی هوا را تشدید می کند و همین عامل باعث می شود سلامت شهروندان به خطر بیفتد.

وی تصریح کرد: داشتن محیط زیست سالم حق شهروندان است و سلامت و کیفیت زندگی به تنهایی با حرف محقق نمی شود و امروز برای داشتن محیط زیست سالم نیاز به شورای شهری قوی و نخبه و کاردان نیاز است.