کد مطلب: 88981
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۲
ب​انک صادرات به منظور افزایش تولید و اشتغال در سال ٩٥ حمایت از بنگاه های اقتصادی را در دستور کار داشت که عملکرد این بانک بیانگر در مدار تولید قرار گرفتن بیش از ١١هزار بنگاه در کشور می باشد.
احیا ١١ هزار طرح اقتصادی توسط بانک صادرات ایران
 
به گزارش ايران خبر، همراستا با سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله) و  برنامه های اقتصادی دولت  در سال ١٣٩٥ این بانک کارنامه درخشانی از خود بر جا گذاشته است  به گونه ای که افزون بر٤٠ هزار و ٣٠٠ میلیارد ریال سرمایه در گردش را به ١١ هزار بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط را در اقصی نقاط کشور پرداخت کرده است.
 
بر پایه این گزارش،این بانک در سال گذشته ٢٣٢ هزار میلیارد ریال تسهیلات را به  ٢١٢ هزار طرح اقتصادی دربخش های صنعت، معدن و کشاورزی پرداخت کرده است، که با بهره برداری تدریجی از این طرح ها، کشور شاهد افزایش تولید و خلق فرصت های جدید شغلی برای هموطنان خواهیم بود.
 
نکته در خور تامل توجه بانک صادرات برای پوشش طرح های کوچک و متوسط در اقصی نقاط کشور می باشد تا  زمینه توسعه پایدار و متوازن در سطح ملی فراهم شود.
 
شایان توجه است؛ این بانک در راستای افزایش اشتغال و رفع موانع تولید حمایت از بنگاه های تولیدی در سال ٩٦را نیز در اولویت برنامه های اعتباری خود قرار داده است.