کد مطلب: 89394
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۰
بسياري از افراد هنگامي که از خواب بيدار مي‌شوند با اولين نگاه در آينه متوجه يک علامت غير طبيعي در خود شده و در طول روز در گير آن خواهند بود.
با گياهاني که کليه را تصفيه و تقويت مي کنند آشنا شوید
 
به گزارش ایران خبر، احساس نفخ، پف کردن چشم‌ها، تغيير رنگ پوست، کبودي زير چشم‌ها و... اين علائم براي برخي از افراد طبيعي نيست. علل بسياري در احتباس آب در بدن (تجمع بيش از حد مايعات در سيستم گردش خون و بافت‌هاي بدن) وجود دارد مانند سندروم قبل از قاعدگي، استرس، مصرف زياد سديم و ..
نکته حائز اهميت برايمان تکرار و تداوم اين علائم است که مي‌تواند ناشي از مشکلات جدي گوارشي و کليوي باشد حال در گزارش گياهاني که مي‌تواند بطور بالقوه و طبيعي از اين دسته مشکلات جلوگيري کند و علاوه بر آن کليه‌هايتان را تقويت نيز مي‌کند معرفي کرده‌ايم.
گلپر: اين گياه مفيد علاوه بر کاهش نفخ براي کاهش ناراحتي‌هاي هورموني نيز بسيار سودمند است. اين گياه باعث تسکين نفخ و افزايش ادرار شده بخصوص در زناني که در دوره عادت ماهيانه دچار اين عارضه‌ها مي‌شوند. بطرز شگفت انگيزي اين گياه براي عملکرد صحيح کليه در مردان مفيد است، همچنين باعث ترشح هورمون بيشتر در آقايان شده و سلامت جنسي آنان را بهبود مي‌بخشد. زنان باردار و شير دهنده با مشورت پزشک مصرف کنند.
زالزالک: اين گياه فوق العاده براي کاهش احتباس آب اضافي و حمايت از عملکرد کليه‌ها بهترين انتخاب است. براي هزاران سال، مردم نپال و تبت از زالزالک به عنوان يک گياه مهم و مفيد در بهبود عملکرد کليه ها و بينايي استفاده مي‌کنند. همچنين براي داشتن يک خواب آرام مي‌توانيد آن را در چايتان ريخته و ميل کنيد، افرادي که قند خون پاييني دارند از مقدار کم اين گياه استفاده نمايند.
جينسنگ: انرژي زا، ارزش غذايي بالا، محافظ کليه‌ها و حفظ شرايط سالم بدن همگي در اين گياه خلاصه مي‌شود. به گفته سازمان بهداشت جهاني جينسنگ سرشار از مزاياي بالقوه براي سلامت بدن بدون حتي يک عارضه جانبي است. اين ريشه خارق العاده به تنظيم جريان خون، کنترل سطح قندخون، تمرکز اعصاب، افزايش حافظه و از همه مهم‌تر بهبود در سيستم گوارش و کليه‌ها کمک شاياني مي‌کند. توصيه مي‌شود افراد مبتلا به ديابت نوع ۲ از اين گياه استفاده کنند.
قاصدک: براي کساني که به دنبال گياهي موثر براي کاهش احتباس آب اضافي بدنشان هستند و علاوه بر آن مي‌خواهند گياه مورد نظر داراي مواد معدني فراوان باشد گياه قاصدک يکي از کارامدترين گياهان در اين زمينه است. قاصدک يک گياه موثر براي عملکرد صحيح سيستم گوارش و کليه ها است. مطالعات نشان داده است افرادي که هنگام بيدار شدن دچار پف مي‌شوند اين گياه سريع پف آنان را کاهش مي‌دهد علاوه بر آن براي کاهش قند خون بالا بسيار مفيد است.