کد مطلب: 89412
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
نتایج یک نظر سنجی تازه نشان می دهد که با بالا گرفتن جنجال های سیاسی پیرامون دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و مشاورانش، 48 درصد از مردم آمریکا خواستار استیضاح رییس جمهور این کشور شده اند.
 

به گزارش ایران خبر، موسسه پژوهشی 'پابلیک پالیسی پولینگ' روز پنجشنبه نتایج نظر سنجی تازه ای را منتشر کرده که در آن 48 درصد از شرکت کنندگان گفته اند ترامپ سزاوار استیضاح است و فقط 41 درصد این استیضاح را رد کرده اند.

موسسه مذکور یادآور شده است که درصد کسانی که خواستار استیضاح ترامپ هستند بویژه در هفته گذشته و بعد از اخراج جیمز کومی رییس اف بی ا ی که تحقیقات در مورد روابط ترامپ با مقامات دولت روسیه در طول انتخابات این کشور را دنبال می کرده، رو به افزایش بی سابقه ای گذاشته است.

همزمان با افزایش کسانی که خواستار استیضاح ترامپ شده اند بیش از 54 در صد از آمریکایی ها عملکردهای او در این مقام را نادرست و زیانبار دانسته اند و 45 در صد از مردم این کشور پیش بینی کرده اند که ترامپ قادر به حفظ این مقام تا پایان دوره اول ریاست جمهوری خود نخواهد بود.

در حالی که این نظر سنجی بعد از اظهارات هفته گذشته رییس جمهور آمریکا صورت گرفته که گفته بود بدلیل مشغله فراوان کارکنان کاخ سفید قادر به دادن اطلاعات دقیقی به خبرنگاران در رابطه با تحولات کاخ سفید نیستند، 77 درصد از شرکت کنندگان گفته اند که از سخنگویان کاخ سفید انتظار دارند در هر شرایطی حقایق را با خبرنگاران در میان بگذارند و 14 در صد گفته اند که ضرورتی به این کار نیست.

منبع : ایرنا