کد مطلب: 89855
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۱۱
در سال ۹۵، حدود ۳۵ کشور جهان پذیرای مربا، ژله و مارمالاد ایرانی بوده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان کشورهای استرالیا، آلمان، عراق، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ترکیه، سوئیس، سوئد، دانمارک، کانادا، نروژ، هلند و جمهوری چک را نام برد.
ژله ایرانی در بین آمریکایی ها پرطرفدار است
 
به گزارش ایران خبر، براساس آمار گمرک در سال ۹۵، بیش از ۲۲ هزار و ۷۲۶ تن مربا، ژله و مارمالاد به کشورهای مختلف جهان صادر شده است.

لازم به ذکر است که براساس صادرات این حجم مربا، ژله و مارمالاد، درآمد ۴۴ میلیون و ۷۶۳ هزار و ۷۷۱ دلاری نصیب کشور شده است.

همچنین ارزش ریالی این میزان صادرات، بالغ بر ۱۳۹ میلیارد و ۹۰۳ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۲۵۵ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

براساس این گزارش در سال ۹۵، حدود ۳۵ کشور جهان پذیرای مربا، ژله و مارمالاد ایرانی بوده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان کشورهای استرالیا، آلمان، عراق، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ترکیه، سوئیس، سوئد، دانمارک، کانادا، نروژ، هلند و جمهوری چک را نام برد.

گفتنی است در بین کشورهای مقصد صادرات مربا، ژله و مارمالاد، افغانستان با خریداری بیش از ۶ هزار و ۸۲ تن مربا، ژله و مارمالاد از ایران، درآمد ۱۹ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۸۳۶ دلاری را نصیب کشور کرده است.
منبع : میزان