کد مطلب: 90037
 
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
اخبار پولی مالی- حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی و اشتغالزا در دستور کار بانک صادرات ایران قرار گرفت.
بانک صادرات از واحدهای تولیدی و اشتغالزا پشتیبانی کرد
 
به گزارش ایران خبر، سیاوش زراعتی،مدیرعامل بانک صادرات ایران در همایش سراسری مدیران بانک صادرات ایران ضمن تشریح عملکرد سال ١٣٩٥ این بانک در زمینه تجهیز منابع و تخصیص مصارف، خاطر نشان ساخت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بانک صادرات ایران حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی و اشتغالزا را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرعامل بانک صادرات، کارنامه عملکردی بانک صادرات ایران در سال ١٣٩٥ را موفقیت آمیز خواند و گفت : بانک صادرات ایران با برخورداری از نزدیک به ٢٥٠٠ شعبه در داخل و ٢٢ شعبه و واحد بانکی در خارج از کشور، همواره به عنوان بازوی اقتصادی دولت ایفای نقش نموده و طی سال گذشته بالغ بر 253هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخشهای مختلف از جمله صنعت، معدن، کشاورزی و طرحهای زود بازده تزریق نموده است.
وی ادامه داد : احداث و راه اندازی ٨٩ طرح بزرگ ملی و عمرانی نیز در سال ١٣٩٥ با تسهیلات ١٢٥ هزار میلیارد ریالی بانک صادرات انجام شده و به زودی به مرحله بهره برداری خواهند رسید.
زراعتی از بانک صادرات ایران بعنوان برترین بانک کشور در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی طی سال ١٣٩٥ یاد کرد و گفت: عملکرد این بانک در زمینه تخصیص مصارف طی سال گذشته از سوی مسئولان، مطلوب ارزیابی شده و این روند طی سالجاری نیز با قدرت و قوت و با اولویت حمایت از واحد های تولیدی و اشتغالزا، استمرار خواهد داشت .
وی گفت: علت اصلی تحریمهای بانکی و عدم رفع آن، نقش بی بدیل بانکهای کشور در توسعه اقتصادی بوده و انصافاً بانکهای دولتی و خصوصی کشور طی سالهای اخیر با تلاش مضاعف خود به کاستی ها غلبه و کارنامه ای درخشان ارایه کرده اند.
وی افزود: گواه این مدعا را می توان به رشد ٧٤ درصدی فعالیتهای ارزی بانک صادرات ایران در زمینه صدور ضمانت نامه‌ها و گشایشهای اعتبارات ارزی طی سال ١٣٩٥ اشاره کرد.
زراعتی در پایان سخنانش بر لزوم رعایت بهداشت اعتباری، تامین اعتبار واحدهای کوچک و زود بازده، وصول مطالبات، همسویی در زمینه اجرای برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور و افزایش درآمدهای غیر مشاع، توضیحات مبسوطی را ارایه و از مدیران این بانک خواست در زمینه تحقق اهداف سازمان هم قسم شوند.
گفتنی است اعضای هیأت مدیره بانک صادرات ایران نیز در این همایش مباحث کاری مورد نظر را طرح و با تشکیل کار گروههای هفت گانه، راهکارهای لازم در راستای تعالی سازمانی را ارایه نمودند.