کد مطلب: 90808
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
بررسی گزارش وزیر کشور از روند برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
 

به گزارش ایران خبر، جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی و با حضور ۲۰۱ نماینده آغاز شد.

اولین دستور کار جلسه علنی امروز استماع گزارش وزیر کشور و چگونگی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی است.

وکلای ملت امروز همچنین روند گزارش دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را نیز بررسی خواهند کرد.

علاوه بر این، ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در مورد لایحه یک فوریتی اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، عشایری و مرزی نیز در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.

امروز همچنین گزارش کمیسیون قضایی در مورد رفع ایراد شورای نگهبان به لایحه معاهده معاضدت دوجانبه در امور کیفری بین ایران و کره و همچنین گزارش دیگر این کمیسیون در مورد لایحه معاهده بین ایران و اندونزی در زمینه معاضدت حقوقی متقابل در امور کیفری نیز در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

وکلای ملت امروز همچنین گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی را بررسی خواهند کرد.

بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر نیز در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.

وکلای ملت همچنین سؤال قاضی‌پور نماینده ارومیه و حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را نیز بررسی خواهند کرد.

منبع : مهر