کد مطلب: 90838
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
تیم فوتبال الاهلی عربستان که به عنوان حریف پرسپولیس در مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد در این فصل عملکرد خوبی در لیگ عربستان و لیگ قهرمانان داشته است.
 

به گزارش ایران خبر، قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا امروز با حضور نمایندگان 8 تیم صعود کننده به این دور از رقابت‌ها انجام شدکه طی آن تیم فوتبال پرسپولیس حریفش را در مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها شناخت.طبق قرعه کشی انجام شده پرسپولیس در این مرحله باید به مصاف الاهلی عربستان برود.

باشگاه فوتبال الاهلی عربستان سعودی یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال در عربستان است که در شهر جده قرار دارد.

مهم‌ترین افتخار آسیایی این باشگاه حضور در مسابقه فینال جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۸۶ است که پس از شکست خانگی در برابر باشگاه دوو رویالز کره جنوبی نایب قهرمان آسیا شد.

الاهلی در دور گرهی رقابت‌های لیگ قهرمانان در گروه 3 رقابت‌ها با تیم‌های العین امارات، ذوب‌آهن ایران و بنیادکار ازبکستان هم گروه بود که در نهایت بعد از تیم اماراتی به عنوان تیم دوم به مرحله بعد رقابت‌ها صعود کرد.

جدول گروه سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال الاهلی در لیگ عربستان هم نمایش خوبی داشت و موفق شد بعد از الهلال به نائب قهرمانی این رقابت‌ها برسد. الاهلی در لیگ عربستان بعد از الهلال 66 امتیازی با 55 امتیاز بالاتر از تیم‌های النصر و الاتحاد در مکان دوم جدول قرار گرفت.

الاهلی در لیگ عربستان با 57 گل زده عنوان دومین تیم هجومی لیگ این کشور را از آن خودش کرد و همچنین بعد از الهلال با دریافت 30 گل به عنوان دومین خط دفاع برتر لیگ عربستان انتخاب شد.

الاهلی در دور گرهی این رقابت‌ها در دو بازی رفت وبرگشت موفق شد از سد ذوب‌آهن دیگر نماینده ایران در این رقابت‌ها بگذرد.

نکته جالب توجه در مورد پرسپولیس و الاهلی این است که هر دو تیم در دور گروهی رقابت‌ها به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعد صعود کردند و موفق شدند از سدند به ترتیب از سد لخویا قطر و الاهلی امارات بگذرند.

منبع : آنا