کد مطلب: 91688
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
جعفرقادری در واکنش به خبر رشد اقتصادی ۱۲.۵ درصدی گفت: احساس رشد ۱۲.۵ درصدی برای اقتصاد سال ۹۵ کشور در جامعه وجود ندارد. هم اکنون اتفاق خاصی در کشور رخ نداده که اقتصاد شاهد چنین رشدی باشد.
 

به گزارش ایران خبر، جعفر قادری نماینده سابق مجلس و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز در واکنش به خبر رشد اقتصادی 12.5 درصدی به نسیم آنلاین گفت: احساس رشد 12.5 درصدی برای اقتصاد سال 95 کشور در جامعه وجود ندارد. هم اکنون اتفاق خاصی در کشور رخ نداده که اقتصاد شاهد چنین رشدی باشد.

بانک مرکزی امروز، با انتشار گزارشی با عنوان رشد 12.5 درصدی اقتصاد ایران در سال 1395، توضیح داده که بر اساس محاسبات اولیه و مقدماتی انجام شده، تولید ناخالص داخلی کشور در سال 1395 (به قیمت‌های ثابت سال 1390) به 6691.1 هزار میلیارد ریال رسیده که در مقایسه با رقم دوره مشابه سال قبل (5946.7 هزارمیلیارد ریال)، معادل 12.5 درصد افزایش یافته است.

جعفر قادری، بخشی از رشد اقتصادی کشور را مربوط به رشد تولید و صادرات نفت در سال گذشته دانسته اما تاکید کرده که در بخش‌های دیگر اقتصاد کشور، تحرکی احساس نمی‌شود که گویای رشد 12.5 درصدی باشد.

وی احتمال داد که پایه آماری تغییر کرده باشد و یا مسائل دیگری که سبب شده تا چنین نرخی اعلام شود، در غیر اینصورت بعید است که بخش‌های حقیقی اقتصاد، شاهد چنین رشدی باشد.

منبع : تسنیم