کد مطلب: 91876
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۶
رئیس رسانه ملی گفت: اقدام شجاعانه و مقتدرانه سپاه پاسداران در زدن مقر داعش در سوریه یک اقدام خوب بود و بار دیگر قدرت ما را نشان داد.
 
به گزارش ایران خبر، دکتر علی عسکری در آیین تقدیر از برترین های مراکز استان های صدا و سیما در جشنواره های بین المللی و انتخابات با یادی از شهدای حادثه تروریستی تهران افزود: سپاه پاسداران یکی از ارکان مهم امنیت جمهوری اسلامی است و این اقدام آنها نشان می دهد سپاه رشد کرده است و در زمین، دریا و غیره می تواند کارهای زیادی انجام دهد.
 
رئیس رسانه ملی با اشاره به عملکرد صدا و سیما در حادثه تروریستی تهران افزود: صدا و سیما توانست این حادثه را به خوبی روایت کند و خوش درخشید.
علی عسکری گفت: البته خود رسانه ملی، قطب و پرچم مبارزه با استکبار در جنگ نرم است و از روز اولی که انقلاب شکل گرفت صدا و سیما به نام انقلاب اعلام موجودیت کرد، در جریان انقلاب صدا و سیما همپای آن بود، در هشت سال دفاع مقدس رسانه ملی، صدا و تصویر رزمندگان را مخابره و جنگ را در افکار عمومی مدیریت کرد و امروز هم در حوادث مختلف، صدا و سیما پرچم افتخار نظام بوده است. 
وی گفت: رسانه ای که با تمام قدرت در حفظ هویت ملی می کوشد رسانه ملی است. 

وی ادامه داد: دشمنان همواره برای پایین کشیدن پرچم این قدرت عظیم تلاش کرده اند و تأسیس ۲۵۰ شبکه ماهواره ای برای جنگیدن با ما از جمله آنهاست. شبکه خبیث جم پیشتر ۱۵ شبکه داشت اما الآن ۵۰ شبکه شده و معلوم است که از کجا نشأت می گیرد. اینها دشمنی با صدا و سیما به حساب می آید. 

رئیس رسانه ملی گفت: هرج و مرج فضای مجازی که از بابت آن هم متأسف هستیم یک نوع رقابت ناجوانمردانه با رسانه ملی است، با همه این اوصاف در سال ۹۵ هشتاد و سه و یک دهم درصد مردم تلویزیون و ۲۹ و نیم درصد رادیو را دنبال کرده اند و این مسئله افتخارآمیز است. در انتخابات هم ۸۰ درصد مردم رادیو و تلویزیون را دنبال کرده اند. 

علی عسکری ادامه داد: رسانه ملی در یک جنگ تمام عیار رسانه ای است و شما فرماندهان این جنگ رسانه ای هستید و تمام افرادی که می نویسند و فکر می کنند عناصر قیمتی این جنگ هستند، ما امیدواریم از حریم دین و هویت ملت ایران محافظت کنیم و رسانه ای که با تمام قدرت هویت ملی را حفاظت می کند رسانه ملی است. 

وی با تقدیر از فعالیت های دست اندرکاران و هنرمندان مراکز استان های صدا و سیما گفت: ممکن است تعداد مخاطبان شبکه های سراسری صدا و سیما بیشتر باشد اما اعتماد به رسانه های استانی بالاتر است و شما صمیمی تر و نزدیک تر به مردم، در حال انجام کار هستید.

رئیس رسانه ملی ضمن تأکید بر اهمیت پرداختن به روز قدس ادامه داد: روز قدس برای ما خیلی مهم است و یک نماد به حساب می آید، حد فاصل حق و باطل روز قدس است، پارسال مردم شهرستان ها زودتر به میدان آمدند و امسال هم با ارائه برنامه های تهییج کننده در این چارچوب تلاش کنید.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما