کد مطلب: 92036
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۱
هر دانه ی مو از پروتئین ساخته شده است پس باید از داشتن این ماده ی غذایی در رژیم خود اطمینان حاصل کنید.
این مواد غذایی برای جلوگیری از ریزش مو موثرند
 
به گزارش ایران خبر، هر دانه مو از پروتئین ساخته شده است پس باید از داشتن این ماده ی غذایی در رژیم خود اطمینان حاصل کنید.
پروتئین
این ماده غذایی باعث قوی شدن و سلامت موی شما میشود ودر صورت کمبود این ماده موی شما خشک وشکننده و ضعیف خواهد شد وحتی میتواند به ریزش مومنجرشود . ازمرغ،  بوقلمون ، ماهی و تخم مرغ میتوان به عنوان منبع دارای پروتئین نام برد و منابع گیاهی مانند حبوبات و آجیل منبع غنی از پروتئین هستند .
آهن
آهن یکی از مواد معدنی مهم برای مو و همچنین کمبود آهن یکی از دلایل اصلی ریزش مو میباشد .موادغذایی مانند گوشت قرمز، مرغ وماهی آهن مورد نیاز بدن را تامین میکنند .گیاهخواران نیز میتوانند منبع آهن خود را با خوردن عدس ،اسفناج ،بروکلی و کلم پیچ تامین کنند .
ویتامین سی
این ویتامین یک آنتی اکسیدان محسوب میشود .بهترین منابع این ویتامین میتوان به انگور سیاه ، زغال اخته ، بروکلی و کیوی وپرتقال و انبه و توت فرنگی اشاره کرد.
امگا ۳
چربی امگا ۳ چربی بسیارمهمی میباشد  زیرا در بدن ما این ماده ی غذایی وجود ندارد و باید آن را با خوردن غذاها تامین کنیم در غذاهایی مانند ماهی سالمون ، شاه ماهی وساردین و قزل آلا و گیاهانی مانند آواکادوو، کدوتنبل و گردو امگا ۳ وجود دارد .
ویتامین آ
ویتامین آ ویتامینی برای ساختن سبوم میباشد ،سبوم یک ماده ی روغنی است  که به وسیله ی غدد چربی مو ساخته میشود و یک نرم کننده برای پوست سر محسوب میشود بدون سبوم ما ممکن است ، تجربه ی خارش و خشک شدن موی سر را داشته باشیم ازمواد غذایی دارای ویتامین آ میتوان به مواد غذایی زرد و نارنجی مانند هویج،  کدوتنبل اشاره کرد .
زینک و سلنیوم
فقدان زینک میتواند باعث ریزش مو و خشک شدن وپوسته پوسته شدن سر شود . غلات و حبوبات ، تخم مرغ و گوشت گاو و صدف منبع غنی از زینک هستند .
ویتامین ای
آجیل ها منبع اصلی ویتامین ای هستند .
بیوتن
بیوتن یک ویتامین بی محلول در آب است کمبود بیوتن مو را شکننده و باعث ریزش آن میشود جگرو زرده تخم مرغ ، سویا دارای این ویتامین هستند .