رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر :

آتش به اختیار به معنی بی قانونی و فحاشی نیست

کد مطلب: 92204
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک عید سعید فطر به همه نمازگزاران ملت ایران و امت اسلامی اظهار داشتند:فضای موجود در ماه مبارک رمضان فضای توسل و تقرب بود وحضور چشمگیر جوانان در مراسم های این ماه قابل ملاحظه بود که در جلسات معارف و انس قرآن حضور جوانان قابل توجه بود.
 
به گزارش ایران خبر،حضرت آیت الله خامنه تصریح کردند:سفره های افطار ساده مردمی در مساجد و خیابان ها عادت و سنت خوبی است که امسال هم به طور محسوسی وجود داشت.
ایشان افزودند:کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، پرداخت هزینه درمان از کارهای دیگر ماه رمضان مبارک بود.شب های قدر شب های توسل و تضرع و استعانت مردم بود ، اشک ها و ناله های مردم با ارزش است و بنیه معنوی مردم را تقویت می کند.راهپیمایی روز قدس با آن عظمت و شکوه در هوای گرم کاری بزرگ و تاریخی است و به عنوان افتخارات ملت در تاریخ می ماند.
رهبر انقلاب گفتند:ملت عزیز ایران سرافراز باشند که در همین ماه کارهای بزرگی انجام دادند و پیش از آن انتخابات عظیم و بزرگ را به دنیا نشان دادید.تهاجم قدرتمندانه سپاه به دشمنان کار بزرگی بود.
ایشان اظهار داشتند: امیدواریم دولت جدید هر چه زودتر تشکیل شود و کارهای لازم برای کشور را شروع کنند.کار برای تولید و اشتغال جوانان باید با جدیت دنبال شود.
حضرت آیت الله خامنه تصریح کردند:کارهای فرهنگی از دیگر کارهای مهم فرهنگی است جاهایی که نفوذگاه دشمن است از لحاظ فرهنگی مجموعه های فرهنگی و مردمی موظف به کار در این حوزه هستند. آتش به اختیار به معنای کار خودجوش فرهنگی است و نباید با بی قانونی اشتباه گرفته شود. نیروهای انقلابی باید مواظب عدم سواستفاده دشمن از کشور باشند
رهبر انقلاب گفتند:زخم های زیادی بر پیکر امت اسلامی است، مسائل بحرین و یمن نمونه ای از اینهاست.آتش به اختیار به معنی بی قانونی و فحاشی و مدیون کردن جریان انقلابی کشور نیست.
ایشان گفتند:دنیای اسلام باید به طور صریح از مردم یمن حمایت کند و از کسانی که این جنایات را انجام دادند اعلام برائت کند.همچنانی که ما صریحا مواضع خود را نسبت به دوستان و دشمنان بیان می کنیم دنیای اسلام نیر باید این شیوه را پیش بگیرد و مواضع خود را صریح بیان کنند
منبع : ایران آنلاین