کد مطلب: 92444
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: طی دو روز گذشته ۶۷۶ نفر بر اثر طوفان و گرد و خاک ناشی از آن در منطقه سیستان به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۹۲ نفر بستری شدند.
 

به گزارش ایران خبر، علی اکبر نصیری اظهارداشت: طی دو روز گذشته به دلیل وزش باد شدید، طوفان و گرد وخاک ناشی از آن تعداد ۶۷۶ نفر به مراکز خدمات درمانی و اورژانس مراجعه کرده اند که از این تعداد ۹۲ نفر بسیتری شدند.


وی با اشاره به اینکه عمده مشکلات به وجود آمده برای مردم منطقه مشکلات چشمی و تنفسی است، افزود: این بیماران در چهار بخش بیماران قلبی، تنفسی، ترافیکی و چشمی خدمات بیمارستانی و پیش بیمارستانی ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از این بیماران نیاز به درمان بیشتر داشتند و در بیمارستان ها بستری شدند، ادامه داد: از مجموع ۱۷۰ نفر بیماران قلبی۱۴۰ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و تعداد ۳۰ نفر نیز بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطر نشان کرد: همچنین طی این مدت ۲۶۴ نفر به دلیل بیماری های تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۲۳۱ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۳۳ نفر نیز بستری شدند.

وی با اشاره به اینکه ۴۸ نفز نیز به دلیل حوادث ترافیکی ناشی از طوفان به مراکز درمانی مراجعه کردند، گفت: تعداد ۱۳ نفر از آنها به صورت سرپایی درمان شدند و ۳۵ نفر نیز در بیمارستان ها بستری هستند.

وی تصریح کرد: همچنین طوفان موجب بروز برخی بیماری های چشمی در منطقه سیستان شده است که طی دو روز گذشته تعداد ۱۹۴ نفر به این دلیل به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۱۹۱ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۳ نفر نیز بستری شدند.
منبع : مهر