کد مطلب: 92459
 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۲۰
دبير انجمن روغن نباتي گفت: قيمت روغن نباتي با توجه به بالا رفتن هزينه‌هاي توليد از هفته آينده افزايش مي‌يابد و پيشنهاد انجمن افزايش ۲۰درصيد قيمت است.
روغن از هفته آینده گران مي شود
 
به گزارش ایران خبر، داريوش محمودي در گفت و گو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري تسنيم اظهار کرد:با توجه به درخواست انجمن روغن نباتي براي افزايش قيمت روغن از سازمان حمايت، در حال انجام‌ امور مورد نياز براي افزايش نرخ اين محصول هستيم.

وي افزود: انجمن روغن نباتي درخواست افزايش 20 درصد روغن نباتي را با توجه به بالا رفتن نرخ ارز (مورد نياز براي واردات مواد اوليه) و دستمزد و ساير هزينه‌ها پيشنهاد داده است اما ميزان افزايش روغن در سال جاري بايد توسط سازمان حمايت بررسي شود و ممکن است نرخ نهايي بيشتر يا کمتر از محاسبات انجمن باشد.

وي در واکنش به اطلاعيه اخير سازمان حمايت از مصرف‌کنندگان کنندگان و توليدکنندگان درباره "لزوم توجه مردم به مشخصات مندرج بر روي بسته‌بندي بندي قوطي‌هاي روغن نباتي" براي جلوگيري از کم‌فروشي و گران فروشي تصريح کرد: اين اتفاقات به‌صورت موردي است و با تناژ اين صنعت همخواني ندارد.

محمودي گفت: حرف‌هايي مبني بر گران‌فروشي در قاموس صنعت روغن نباتي کشور جايگاهي ندارد.

بنابراين گزارش، عليرضا رستمي مدير کل نظارت بر محصولات کشاورزي و مواد غذايي سازمان حمايت از مصرف کنندگان و توليدکنندگان در اين باره اظهار داشت: براساس اخبار منتشر شده و اطلاعات واصله مبني بر کاهش وزن و تثبيت قيمت و به عبارتي گرانفروشي در حوزه روغن نباتي ، لازم است مصرف کنندگان به منظور جلوگيري از گرانفروشي، نسبت به مشخصات مندرج بر روي بسته بندي قوطي‌هاي روغن نباتي توجه کنند.

گفتني است، دبير انجمن روغن نباتي ايران پيش از اين و قبل از آغاز ماه مبارک رمضان نيز گفته بود: بر اساس پيگيري‌هاي انجام‌شده به‌دنبال افزايش قيمت روغن نباتي بعد از پايان ماه رمضان با اخذ مجوزهاي قانوني هستيم اما در اين ايام براي همرامي با مردم افزايش قيمتي نخواهيم داشت.
منبع : تسنیم