کد مطلب: 92471
 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲
تحریم‌ها علیه ایران جواب داد؛ برای کره‌شمالی هم جواب می‌دهد!
تحریم‌ها علیه ایران جواب داد؛ برای کره‌شمالی هم جواب می‌دهد!

وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌گوید دولت ترامپ، از حداکثر ظرفیت قانونی موجود برای تحریم ایران استفاده خواهد کرد و برای تحریم کشورمان بخاطر «برنامه موشکی بالستیک و دیگر برنامه‌ها» معطل مصوبات کنگره نخواهد ماند.

به گزارش ایران خبر، «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز پنج‌شنبه با حضور در سالن کنفرانس خبری کاخ‌سفید، از اعمال تحریم‌های جدید علیه همکاران دولت کره شمالی خبر داد.

منوشین امشب در جمع خبرنگاران گفت که دو فرد و یک نهاد چینی به دلیل تسهیل نق و انتقال پول برای دولت کره شمالی، از سوی وزارت متبوع وی تحریم شده‌اند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «هدف ما از این تحریم‌ها، چین نیست. ما با آنها رابطه خوبی داریم و انتظار داریم که همکاری با پکن برای مقابله با کره شمالی، ادامه یابد.»

استیون منوشین در خصوص تحریم‌های جدید گفت: «ما رد جریان مالی به سمت دولت کره شمالی را می‌گیریم و آن را قطع می‌کنیم. ما این افراد را از دسترسی به نظام مالی آمریکا محروم کردیم و می‌دانیم که این، تأثیر چشمگیری بر آنها خواهد داشت.»

منوشین در توجیه اثرگذار بودن تحریم‌ها گفت:‌«دیدیم که تحریم‌ها علیه ایران، موثر بود و آنها را پای میز مذاکره آورد.»

در ادامه بحث به تحریم‌های ایران کشید.

منوشین گفت: «از قبل تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرده بودیم و حالا هم بخاطر برنامه موشکی بالستیک و دیگر برنامه‌های آنها، تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهیم کرد؛ ما به استفاده از ابزار تحریم، ادامه خواهیم داد.»

وزیر خزانه‌داری آمریکا به وجود طرحی در کنگره برای تشدید تحریم‌های ایران به بهانه حقوق‌بشر و بخاطر پیشبرد برنامه موشکی هم اشاره کرد و گفت که دولت ترامپ، برای اعمال تحریم علیه ایران، معطل چنین قوانینی نخواهد ماند.

منوشین گفت: «صرفنظر از هر قانونی که کنگره تصویب کند، من به شما اطمینان می‌دهم که این دولت و وزارت خزانه‌داری تا حداکثر میزان ممکن بر اساس قانون، از ابزار تحریم استفاده خواهد کرد. ما نیازی نداریم که کنگره به ما بگوید که باید تحریم‌های بیشتری اعمال شود؛ ما خودمان چه کنگره بگوید و چه نگوید، تحریم‌های بیشتری اعمال می‌کنیم.»
منبع : فارس