کد مطلب: 92716
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از ناو آمریکایی بازدید کرد.
 
به گزارش ایران خبر، این ناو «جورج بوش» نام دارد و بزرگ‌ترین ناو جهان است که صبح روز شنبه گذشته در آب‌های فلسطین اشغالی پهلو گرفت.
 
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو در جریان بازدید از این ناو گفت که پهلو گرفتن این ناو در بندر حیفا نشانگر عمق مناسبات میان آمریکا و اسرائیل است.
 
به گزارش پایگاه خبری «آی۲۴ نیوز»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ضمن استقبال از روابط نظامی و سیاسی این رژیم با آمریکا، روی عرشه این ناو گفت: اتفاقات بسیاری طی این دو دهه افتاده است. اتحاد ما قوی‌تر شده است. اسرائیل دوستی بزرگ‌تر از آمریکا و آمریکا دوستی بزرگتر از اسرائیل ندارد.
 
این ناو ۵۷۰۰ نیرو و ۸۰ فروند انواع جنگنده دارد و ارتفاع آن به ۲۰ طبقه و طول آن ۳۳۳ متر می‌رسد و با دو موتور کار می کند. این ناو تا فردا (چهارشنبه) در این بندر باقی خواهد ماند.
 
روز یکشنبه ارتش رژیم صهیونیستی از پهلو گرفتن ناو هواپیمابر جورج بوش در سواحل حیفا خبر داد و افزود، این اقدام در راستای تلاش ائتلاف ضد داعش و در جهت تقویت امنیت اسرائیل صورت گرفته است.
 
به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، آفیخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد، در راستای همکاری امنیتی میان ارتش اسرائیل و آمریکا روز شنبه ناو هواپیمابر جورج بوش آمریکا در نزدیکی بندر حیفا پهلو گرفت. این اتفاقی خاص در طول ۱۷ سال گذشته است.
 
وی افزود:‌ این اقدام تاکیدی بر این است که روابط قوی بین اسرائیل و آمریکا مبتنی بر منافع و ارزش‌های مشترک است.
 
 
منبع : ایسنا