کد مطلب: 93679
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حرف ما این است که یکی از رویکردهای اصلی شوراهای شهر حفظ محیط زیست و توسعه پایدار باشد،گفت: تا لحظه آخر مسوولیت به انجام وظایف خود ادامه می دهیم.
 
به گزارش ایران خبر،معصومه ابتکار روز چهارشنبه در پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: ارتقای وضعیت محیط زیست شهری و شکوفایی شهری از مولفه های مهم بهبود کیفیت زندگی در شهرهای ما است، بر این اساس هفته آینده نشست سراسری منتخبان شوراهای شهر را در سازمان محیط زیست خواهیم داشت و در ارتباط با تجربه شوراها و رویکردی که باید در ارتباط با محیط زیست داشته باشند، گفت و گو خواهیم کرد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در این نشست مسائلی مانند آلودگی هوا، مدیریت پسماند، ایجاد فضای سبز و به طور کلی شاخص های زیست محیطی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست فعالیت ها در این عرصه را با قوت دنبال می کنیم، موضوعاتی مانند آلودگی ها همچنان برای ما اهمیت زیادی دارد و برای کاهش آلودگی هوا در فصول سرد سال که مجددا وضعیت آلودگی هوا باعث کاهش کیفیت شاخص ها می شود، برنامه هارا دنبال می کنیم و تا لحظه آخری که مسوولیت داشته باشیم ادامه می دهیم.
*** سند راهبرد ملی انرژی
ابتکار گفت: امروز هم در جلسه هیات دولت مصوبه مهم راهبرد ملی انرژی کشور را داشتیم که سیاست های مربوط به انرژی را در ابعاد مختلف، تنوع انرژی، مسائل مربوط به منابع و مصارف و شکل مدیریت انرژی تعریف می کند، یکی از مولفه های مهم این راهبرد ملی بحث توجه به ملاحظات زیست محیطی است و اینکه در این راهبرد به چالش های زیست محیطی از جمله آلودگی هوا و بحث انتشار گازهای گلخانه ای اشاره شده است.
وی افزود: در این سند به صراحت آمده است که روی انرژی های تجدیدپذیر باید تمرکز بیشتر داشته باشیم، بحث انرژی های تجدیدپذیر برای کشوری مانند ایران که از تابش خورشید زیادی برخوردار است، یک مزیت است و بسیاری از مطالعات نشان می دهد که این کار می تواند برای کشور ما فرصتی باشد و سرمایه گذاری های زیادی نیز در این زمینه آغاز شده است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: از نظر ما سند راهبرد ملی انرژی با توجه به ملاحظات زیست محیطی و بحث توسعه پایدار یک راهبرد جامع است و امیدواریم کشور بتواند با قدرت در عرصه ملی و بین المللی در مناسبات با کشورهای دنیا و توافق پاریس برنامه های خود را با وقت پیش ببرد.
منبع : ایرنا