کد مطلب: 94273
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۹
با پیش بینی افزایش دما هوا در روزهای آینده، صنعتگران برق از مشترکین تقاضا مدیریت مصرف را در ساعات پیک دارند.
 
به گزارش ایران خبر،صنعتگران برق روزهای پرکاری را می گذرانند تا بتوانند با تلاش مضاعف پایداری شبکه سراسری را تامین کنند.شبکه ای که به صورت طبیعی حجم فعالیت اش در تابستان افزایش می یابد و در روزهایی که دما هوا به اوج خود می رسد میزان تقاضا از شبکه سراسری به حداکثر خود می رسد.
در این هفته نیز بنا بر پیش بینی سازمان هواشناسی گرمترین روزهای سال را در پیش داریم که طبق الگوهای مصرف در مدت مشابه احتمال افزایش مصرف برق و عبور پیک حتی از مرز 55 هزار مگاوات نیز دیده می شود.
رویدادی که در صورت وقوع شبکه برق سراسری را با خطر خاموشی روبه رو می کند.آرش کردی مدیرعامل توانیر ضمن تاکید بر تلاش برای تامین برق مشترکین بدون اعمال خاموشی از مشترکین نیز درخواست مدیریت مصرف را دارد.
همچنین مدیرعامل توانیر از مشترکین خانگی درخواست کرد در ساعت های 12 تا 16 با استفاده از راهکارهایی چون تنظیم درجه کولرهای گازی بین 23 تا 25 درجه سانتیگراد، استفاده از دورکند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف و عدم استفاده همزمان از وسایل پرمصرف برقی در ساعت های مذکور، ضمن کمک به کاهش هزینه های خانواده خود، صنعت برق را نیز در امر خدمت رسانی یاری نمایند.
با توجه به سراسری بودن شبکه برق کشور، به طور قطع مدیریت مصرف از سوی مشترکین به ویژه ساکنین مناطقی که آب و هوای بهتری را در مقایسه با سایر نقاط کشور دارند سبب آرامش خاطر تمام هموطنان علل الخصوص ساکنین استان های جنوبی کشور خواهد شد.
منبع : میزان