کد مطلب: 94767
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که آمریکا می‌خواهد از مراکز نظامی ایران بازدید کند، مواضع ایران در این باره باید چگونه باشد؟ گفت: نه به آنها اجازه داده می‌شود که چنین کاری کنند و نه جرأت می‌کنند به حریم امنیتی ایران تجاوز کنند.
 
به گزارش ایران خبر،رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: به هیچ‌وجه به آمریکایی‌ها اجازه بازدید از مراکز نظامی ایران داده نمی‌شود.
 علی‌اکبر ولایتی در حاشیه مراسم استقبال از کاروان رباتیک ایران در فرودگاه امام خمینی (ره) با بیان اینکه به هیچ وجه آمریکایی‌ها چنین حقی ندارند، اظهار داشت: کسانی که این سخنان را می‌گویند انسان را به یاد رُمان «دون کیشوت» نوشته سر وانتس می‌اندازند.
ولایتی ادامه داد: آنهایی که زمانی فکر می‌کردند قدرت برتر دنیا هستند به تدریج با گذشت زمان و شکست‌های متوالی آنها در عراق، افغانستان، ویتنام و جاهای دیگر نشان داد این ادعاها بی‌پشتوانه است و جرأت نمی‌کنند به سمت ایران بیایند.
او با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها به هیچ وجه به مراکز نظامی راه نخواهند یافت، تصریح کرد: این مراکز جزو حریم امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش ایلنا به نقل از صداوسیما، ولایتی افزود: آمریکایی‌ها از بیهوده‌گویی و گزافه‌گویی‌ها نتیجه‌ای نمی‌گیرند جز اینکه آبروی خود را در صحنه بین‌المللی می‌برند.
منبع : ایلنا