۲
 
کد مطلب: 94953
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳
روایت رسمی بانک مرکزی از آمارهای اقتصادی در اردیبهشت ماه سال جاری نشان میدهد که حجم اسکناس و مسکوک به ۵۳۵.۲ هزار میلیارد ریال رسیده است.
 

به گزارش ایران خبر،روایت رسمی بانک مرکزی از آمارهای اقتصادی در اردیبهشت ماه سال جاری نشان میدهد که حجم اسکناس و مسکوک به 535.2 هزار میلیارد ریال رسیده است.

البته اسکناس و مسکوک در اردیبهشت 94 معادل 439.2 هزار میلیارد ریال بوده که از آن زمان تا کنون رشد 9.6 درصدی داشته است.حجم اسکناس و مسکوک در اردیبهشت 96 نسبت به اردیبهشت 95 معادل 11.2 درصد رشد داشته و نسبت به اسفند 95 تغییری نکرده است.

گفتنی است، 340.3 هزار میلیارد ریال از اسکناس و مسکوک در دست اشخاص بوده که این رقم نسبت به اسفند 95 معادل 13.5 درصد کاهش یافته است.از کل اسکناس موجود در جامعه 127.8 هزار میلیارد ریال نزد بانک ها و 67.1 هزار میلیارد ریال نزد بانک مرکزی است.

آنطور که آمار بانک مرکزی روایت می کند حجم اسکناس و مسکوک در اردیبهشت 96 به اسفند 95 نزد بانک ها و بانک مرکزی به ترتیب 39.4 درصد و 33.9 درصد رشد داشته است.

منبع : تسنیم
 
 
حسین عباس نیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۰۳:۰۰
سلام به تظر من نباید کاربران و رسانه اینقدر سلفی گرفتن نماینده گان مجلس را به رخ همگان برسانند و پیاز داغ شو اضافه کنند بلاخره انسان جایزولخطاست
 
حسین عباس نیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۱۱:۴۲
سلام میگن بانکداری بدون ربا پس چرا برای 36میلیون تومان وام خانه ام را به قیمت 75میلیون بانک مصادره کردخ در عرض دو سال 40 میلیون سود از نزول بالاتر نیست حالا با دوتا فرزند کجا برم زندگیم داره از هم می پاشه لطفا درد دلم را به مسءولین کشوری برسونین سپاسگذارم