کد مطلب: 95110
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
جنون فرزانه، زن جوانی که شوهر و دو فرزندش را با چاقو در شهرک آزادی به قتل رسانده بود، پس از اعتراض اولیای دم به تأیید کمیسیون پنج‌نفره پزشکی قانونی رسید.
جنون فرزانه، زن جوانی که شوهر و دو فرزندش را با چاقو در شهرک آزادی به قتل رسانده بود، پس از اعتراض اولیای دم به تأیید کمیسیون پنج‌نفره پزشکی قانونی رسید.
 
به گزارش ایران خبر، فرزانه حدود ساعت ١٢ ظهر ١٤ آبان‌ماه ‌سال گذشته پس از قتل دو فرزند و شوهرش و خودزنی، قصد پریدن از بالکن خانه و خودکشی داشت که توسط پلیس بازداشت شد.
 
همچنین دختر دیگر فرزانه که توسط مادرش مجروح شده بود به همراه مادرش به بیمارستان منتقل شد.
 
بررسی‌های تکمیلی در رابطه با این قتل هولناک نشان داد که همسایه‌های قاتل پس از شنیدن صدای مشاجره و درخواست کمک فرزندان فرزانه، درِ منزل آنها را شکستند و پلیس را در جریان این جنایت هولناک گذاشتند. فرزانه در تحقیقات اولیه مدعی شد که از سال‌ها قبل قرص مصرف کرده و به خاطر رفتارهای همسرش تصمیم به جنایت گرفته است.
 
در ادامه رسیدگی به پرونده، فرزانه به مدت یک ماه در بیمارستان روانی بستری شد و با دستور محسن مدیر روستا، بازپرس پرونده برای انجام آزمایش‌های لازم و بررسی سلامت روحی و روانی توسط کارشناسان پزشکی قانونی استان تهران معاینه شد.
 
سرانجام کارشناسان پزشکی قانونی پس از بررسی وضع روحی و روانی فرزانه اعلام کردند وی در زمان ارتکاب جنایات مبتلا به اختلال خلقی همراه با علایم روان‌پریشی بوده، به نحوی که قوه تشخیص از وی سلب شده بود، نامبرده خطرناک و لازم است تا زمان رفع حالات خطر از وی، در یک مرکز روانپزشکی مراقبت و بستری شود.
 
سرانجام بازپرس جنایی تهران دستور انتقال فرزانه از زندان به بیمارستان را صادر کرد و وی در بیمارستان بستری ‌شد. با این حال خانواده اولیای‌دم به این نظریه اعتراض کردند. بنابراین پرونده به کمیسیون پنج‌نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و این‌بار آنها معاینات تخصصی خود را از فرزانه آغاز کردند.
 
درنهایت نیز کمیسیون پنج‌نفره جنون فرزانه را تأیید و اعلام کرد که او حتما باید در بیمارستان روانی بستری شود که وی هنگام وقوع جرم قوه تشخیص نداشته است.
منبع : شهروند