کد مطلب: 95171
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۶
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه بار دیگر با انتقاد از فعالیت‌های هسته‌ای و موشکی کره‌شمالی گفت: پیونگ یانگ اگر به فکر حمله است، باید خیلی نگران باشد.
کره شمالی باید خیلی نگران باشد
 
به گزارش ایران خبر به نقل از تارنمای خبری نشریه واشنگتن پست، وی در ادامه تهدیدهای خود افزود: (در صورت اقدام نظامی کره شمالی) اتفاقی برایشان می‌افتد که هیچ گاه حتی فکرش را هم نمی‌کردند.
ترامپ ادامه داد: شاید پاسخم به پیونگ یانگ به اندازه کافی سخت‌گیرانه نبوده است.
اشاره او به اظهارات روز سه‌شنبه‌اش خطاب به دولت کره شمالی است. رئیس جمهوری آمریکا به پیونگ یانگ هشدار داده بود که در صورت ادامه برنامه‌هایش، با «آتش و خشم» واشنگتن مواجه خواهد شد.
کره شمالی اما در مقابل از طرح حمله به جزیره گوام خبر داده که زیر نظر دولت آمریکا اداره می‌شود.
پیونگ یانگ سالیان طولانی است که به علت برنامه‌های موشکی و هسته‌ای خود هدف تحریم‌های جامعه بین المللی قرار گرفته است.
نشریه واشنگتن پست روز سه شنبه گزارشی را در ارتباط با تهدید هسته‌ای کره شمالی منتشر کرد که نگرانی‌ها در این خصوص را افزایش داد.
این نشریه به نقل از منابع آگاه در نهادهای اطلاعاتی آمریکا مدعی شد که کره شمالی موفق به ساخت کلاهک‌های‌ هسته‌ای با قابلیت نصب شدن بر روی موشک های بالستیک شده است.
این خبر در صورت صحت، نقطه عطفی در برنامه های نظامی این کشور به شمار می‌رود. همزمانی انتشار این گزارش با نخستین آزمایش‌های موشکی قاره‌پیمای کره شمالی، زنگ خطر را برای آمریکا و متحدانش به صدا درآورده است.