کد مطلب: 95231
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۴
کارا کارت ارزانترین و راحت ترین و سریعترین تسهیلات برای بازنشستگان محترم و کارمندان دولت تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال است.
با کارا کارت و موارد استفاده آن آشنا شوید
 
به گزارش ایران خبر، معاون دفتر مطالعات  رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مدیر ملی طرح کارا کارت خبر داد
علمدار در خصوص کارا کارت (کارت رفاه اجتماعی ایرانیان) گفت: بر اساس این کارت بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و همچنین کارمندان دولت می توانند با کارمزد حداکثر 12درصد بانکی(۶.۵ درصد بازار) در مدت 12ماهه کلیه کالا ها و خدمات مورد نباز خود را بصورت اقساطی خریداری نمایند.
وی توضیح داد: در راستای توسعه طرح و با عنایت به نگاه ویژه مقام عالی وزارت مبنی بر افزایش معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران محترم و کارمندان دولت فاز دوم کارا کارت با افزایش طول مدت بازپرداخت اقساط کارا کارت به 24ماهه آغاز شده است. که در این مرحله بصورت آزمایشی با فروشگاه های رفاه و اتکا کار دنبال شده است.
شایان ذکر است دامنه خدماتی کارا کارت بسیار متنوع  بوده به نحویکه دارندگان می توانند کلیه کالا ها و خدمات مورد نیاز خود اعم از لوازم خانگی با همه برندها، مفروشات، مبلمان، خدمات پزشکی و دندانپزشکی، زیبایی،گردشگری،فرهنگی را از کلیه فروشگاه ها و مراکز خدماتی طرف قرارداد خریداری نمایند همچنین با تلاشهای صورت گرفته دبیرخانه اجرایی کارا کارت موفق شده است با گروه خودرو سازی سایپا جهت خرید کلیه محصولات آن شرکت با کارا کارت تفاهم نامه ای را منعقد نماید که در حال اجراست.
مدیر ملی پروژه کارا کارت به دارندگان این کارت مژده داد که با هماهنگی صورت گرفته با شرکت افق طلایی امکان خرید اقساطی آپارتمان با تسهیلات بسیار ویژه فراهم شده است.
علمدار همچنین بیان داشت: بانک رفاه کارگران بتازگی تامین مالی کارا کارت را بر عهده گرفته است . این بانک تامین مالی طرح را در اقساط 24ماهه بر عهده گرفته که شرکتهای تولیدی بویژه تولید کنندگان کالاهای ایرانی و خدماتی هم می تواند از این امکان استفاده کنند.
وی توضیح داد: به طور مثال در فاز نخست ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای فروشگاه رفاه و اتکا از سوی بانک رفاه کارگران به منظور توسعه طرح در نظر گرفته شده است که صرفا در ازای خرید کالا برای دارندگان کارا کارت تخصیص می یابد.
وی میزان تسهیلات برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را چهار برابر میانگین حقوق و مزایای دریافتی یکساله گذشته  تا سقف 100میلیون ریال و برای کارمندان دولت تا 500 میلیون ریال عنوان کرد.
وی اظهار داشت: تاکنون ۴۰۴ هزار کارا کارت صادر شده است که بازنشستگان و مستمری بگیران محترم سازمان تامین اجتماعی می توانند برای دریافت کارت خود به شعب بانک رفاه کارگران مربوطه مراجعه نمایند همچنین در صورتی که کارمندان دولت در هر اداره ای خواهان دریافت این کارت باشند می توانند به معاونتهای پشتیبانی و منابع انسانی دستگاه متبوع خود مراجعه کنند.
وی تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی را 2.7میلیون نفر و کارمندان دولت را حدودا ۵ میلیون نفر عنوان کرد و گفت: 95درصد دارندگان کارا کارت از جمله بازنشستگان و مستمری بگیران  هستند.
وی گفت: کارمندان و یا بازنشستگان حتی می توانند با کارا کارت کتاب و سایر اقلام فرهنگی نیر خریداری نمایند.
بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی متقاضی می توانند جهت دریافت کارا کارت خود به شعب بانک رفاه مربوطه و کارمندان دولت به معاونتهای پشتیبانی و منابع انسانی مربوطه مراجعه نمایند. کارت بازنشستگان تهران و البرز از پیش صادر شده و نزد شعبه ای که حقوق دریافت می دارند موجود است.