کد مطلب: 95272
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
سخنگوي کمیسیون کشاورزي مجلس با بيان اينکه محمد شريعتمداري اعلام کرده که در وزارت صنعت در چارچوب اقتصاد مقاومتي حرکت مي کند، گفت: همچنين وي گفته که نگاهش حمايت از توليدات داخلي در بخش کشاورزي و صنعت است.
 
به گزارش ایران خبر، محمد علي شاعري نماينده نکار و بهشر در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به معرفي محمد شريعتمداري از سوي رئيس جمهور به مجلس براي تصدي وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: اينجانب چند روز پيش جلسه اي با آقاي شريعتمداري داشتم که در خصوص موضوعات مختلف از جمله صنعت، کشاورزي، تجارت و بازرگاني با وي صحبت کردم.
وي با بيان اينکه حرکت در محور قانون و اقتصاد مقاومتي يکي از برنا مه هاي اين وزير پيشنهادي است، گفت: آقاي شريعتمداري گفت که در وزارت صنعت در جهت حمايت از توليد داخلي حرکت مي کند و بر اساس تاکيدات و منويات مقام معظم رهبري به اقتصاد مقاومتي نظر دارد.
سخنگوي کشاورزي مجلس شوراي اسلامي ايجاد اشتغال را از ديگر برنامه ها ذکر و تصريح کرد: آقاي شريعتمداري در راستاي توليد و اشتغال مولد برنامه ريزي مي کند و از واردات کالاهاي غير ضرور جلوگيري خواهد کرد.
شاعري تصريح کرد: با توجه به سوابق و تجربياتي که ايشان در سطوح مختلف مديريتي از جمله وزارت بازرگاني و معاونت اجرايي رئيس جمهور دارد، از توليد داخلي در بالاترين سطح ممکن حمايت خواهد کرد.
وي حمايت از توليدات بخش کشاورزي و صادرات آنرا از ديگر برنامه هاي شريعتمداري در وزارت صنعت ذکر کرد و افزود: آقاي شريعتمداري اعلام کرد که در راستاي حمايت از کشاورزان و برنجکاران در فصل برداشت اجازه واردات برنج را نخواهد داد.
سخنگوي کشاورزي مجلس شوراي اسلامي افزود: توسعه صادرات و اعطاي مشوق هاي صادراتي را از ديگر برنامه هاي اين وزير پيشنهادي ذکر کرد و افزود: بايد در تمامي ابعاد از توليدات داخل از جمله در بخش صنعت، کشاورزي و خدمات حمايت شود و با توجه به تجربه و توانمندي که در ايشان وجود دارد در همين راستا گام برمي دارد.
شاعري با بيان اينکه در وزارت صنعت، معدن و تجارت بايد يک بسته کامل حمايتي از توليد داخل تهيه شود، افزود: وزارت صنعت بايد با وزارت جهاد کشاورزي هماهنگ باشد و در حوزه کشاورزي از ورود محصولات توليد داخل جلوگيري شود و در بخش صنعت هم که خود وزير بايد از واردات جلوگيري کند.
وي با بيان اينکه حمايت از صنعت خودروسازي يکي ديگر از سياست هاي شريعتمداري در وزارتخانه خواهد بود، تصريح کرد: حمايت از خودرو توليد داخل بايد تقويت شود و ما در مجلس از نيز صنعت خودرو سازي حمايت خواهيم کرد.