گلایه بازیگر فیلم مادر:

پیشکسوتان بازیگری بیکارند

کد مطلب: 95535
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۳
اکرم محمدی با بیان صحبت‌هایی در خصوص بازی‌های گروهی در عرصه بازیگری، از کم‌کاری و بیکاری به‌عنوان عاملی برای تعداد معدودی از پیشکسوتان بازیگرای سخن گفت.
 
به گزارش ایران خبر،اکرم محمدی بازیگر عرصه تلویزیون و سینما گفت: مدت چهار سال است که کاری انجام نداده‌ام و هم‌اکنون نیز مشغول کاری نیستم چرا که یکی از شرایط من برای بازی این است که متن پیشنهادی کامل و انتهای آن مشخص باشد.
وی ادامه داد: زمانی‌که صحبت از مشخص بودن فیلمنامه تا انتهای کار به میان می‌آید، به‌طور ناخودآگاه تعدادی از پیشنهادها کم می‌شود چرا که وقتی فیلمنامه مشخص نباشد تا پایان به هر سمت و سویی ممکن است حرکت کند و این موضوع برای من خوشایند نیست چون ترجیح می دهم در کاری حضور پیدا کنم که از ابتدا مشخص باشد پایان آن چه می شود.
بازیگر سریال «پدرسالار» تصریح کرد: کم‌کاری و بیکاری برای تعداد معدودی از بازیگران وجود دارد در حالی‌که سایر بازیگران مشغول کار هستند و به‌طور دائم و به‌صورت گروهی کار می‌کنند.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های فعالیت در عرصه بازیگری نسبت به سالیان قبل این است که فعالیت‌ها به‌صورت گروهی شده و امیدوارم کارها براساس روابط گروهی به بازیگران اختصاص داده نشود چرا که اینگونه تعریفی که از هنر وجود دارد، تغییر می‌کند و اتفاق‌های ناخوشایندی را رقم می‌زند.
بازیگر سریال خاطره‌انگیز «خانه سبز» توضیح داد: به‌طور یقین وقتی یک بازیگر در مدت طولانی مشغول به کار نباشد، از نظر مالی دچار مشکل می‌شود و این اتفاق نه تنها برای بازیگران بلکه برای دیگر افراد هم وجود دارد. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که بازیگران اوضاع مالی بسیار خوبی دارند در حالی‌که اینگونه نیست و چنین نگاه‌هایی از دور دست نسبت به این عرصه صورت می‌گیرد.
 
وی افزود: اتفاقاً کسانی که این روزها کار می‌کنند، افرادی‌اند که اگر کار نکنند برایشان مشکلی ایجاد نمی‌شود. بسیاری از هنرمندان پیشکسوت را می‌بینم که شرایط بسیار بدی دارند و به دلیل اینکه با مشکل روبرو هستند، گاهی مجبور می‌شوند نقش‌هایی را ایفا کنند که در روزگار گذشته هیچ‌گاه حاضر به ایفای آن‌ها نبوده‌اند.
محمدی همچنین خاطرنشان کرد: امیدوارم نهادی مانند خانه سینما به وضعیت هنرمندان به‌خصوص بازیگران پیشکسوت رسیدگی کند و حتی در زمینه تقسیم کارها نقش موثر داشته کند چرا که وقتی یک معضل اتفاق می‌افتد، معضل‌های دیگری هم پشت سر آن به‌وجود می‌آیند و تمام این مشکلات، یک‌به‌یک گریبان‌گیر افراد درگیر می‌شود.
منبع : میزان