۱
 
کد مطلب: 95658
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
نمایندگی یکی از شرکت های بزرگ خودروساز در خیابان سراج در شرق تهران با اخذ وجوه پیش پرداخت خرید خودرو از مشتریان به جای واریز وجه به حساب شرکت خودروساز، پول مشتریان را به حساب شخصی منتقل و متواری شده است.
 

به گزارش ایران خبر،یک شهروند تهرانی  به نام داود قاسمی ، روز پنجشنبه گفت: شماری از مالباختگان در اعتراض به کلاهبرداری مقابل دفتر این نمایندگی در شرق تهران تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.وی بیان کرد: تاکنون 92 نفر از مالباختگان به دادسرای این منطقه شکایت کرده اند.

این شهروند تهرانی افزود: ما خواستاررسیدگی مسئولان قضایی و مسئولان شرکت خودروساز به این کلاهبرداری هستیم.
قاسمی گفت: این نمایندگی که با نشان تجاری یکی از شرکت های بزرگ خودرو ساز کشور فعالیت می کرد، از نمایندگی های قدیمی منطقه شرق تهران بوده و من چند سال پیش نیز از این نمایندگی خودرو خریده بودم و به این مکان و آرم روی آن اعتماد داشتم.
یکی دیگر از مالباختکان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اسفند ماه 95 پول کامل یک دستگاه خودرو را پرداخت کردم و قرار بوده در مدت 30 روز کاری خودروی خود را تحویل بگیرم، اما علی رغم مراجعات و پیگیری مکرر تا به امروز موفق به تحویل وسیله نقلیه خود نشدم و اوایل هفته متوجه شدم که شماری از مردم نیز وضعیت مشابه من را دارند.
وی افزود: گفته می شود صاحب امتیاز این نمایندگی متواری شده و تاکنون کسی پاسخگویی مالباختگان نبوده است.
به گفته وی، این نمایندگی فروش خودرو، به صورت غیرقانونی اقدام به فروش لیزینگی و نقدی خودرو می کرده و چندین سال نیز فعالیت داشته است و تاکنون هیچ برخوردی از سوی شرکت خودروساز با این نمایندگی نشده است.
این مالباخته گفت: هیچ اقدامی برای پلمپ و یا حداقل برداشتن تابلوی شرکت انجام نشده است تا مردم به نمایندگی مزبور اعتماد نکنند و وجوه خود را در اختیار مسئولان نمایندگی قرار ندهند.
وی افزود: برخی مالباختگان به دفتر مرکزی شرکت خودرو ساز نیز مراجعه کردند، اما کسی پاسخگو نبود.
این مالباخته گفت: شرکت خودروساز در این خصوص هیچ مسئولیتی نمی‌پذیرد.

منبع : ایرنا
 
 
فریدونفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۸ ۱۱:۵۱:۴۵
با سلام
اگر مردم فریب نمایندگی های ایران خودرو را می خورند فقط و فقط به دلیل عدم نظارت درست بازرسی ایران خودرو می باشد . و زمانی که مردم بیچاره گرفتار می شوند ایران خودرو مسئولیت اشتباه خود را قبول نمیکند و مالباختگان را رها می کند . برای چی به هر کسی مجوز احداث نمایندگی را می دهید . چرا به داد مردم نمیرسید ؟؟؟؟؟ چرا هیچ مسئولی جوابگو نیست ؟؟؟؟