کد مطلب: 95677
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امروز عده‌ای به مردم دروغ می‌گویند شاد باشید، گفت: هدف این افراد شاد کردن مردم نیست بلکه به دنبال شادی و رفاه خود هستند و در حقیقت مردم را بهانه قرار داده و آن‌ها را به تمسخر می‌گیرند چرا که شادی مردم در رقص و لهو و لعب نبوده و نیست.
عده‌ای به دروغ می‌گویند شاد باشید / شادی مردم در رقص و لهو و لعب نبوده و نیست
 
به گزارش ايران خبر، آیت‌الله سید علیرضا عبادی شامگاه گذشته در مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم محسن حججی در مسجد جامع شهرستان خوسف اظهار داشت: در چند روز گذشته در فضای مجازی و رسانه‌ها تصویر شهید حججی و قاتل وی که با چهره‌ای مضطرب و خنجر در دست تداعی شمر بن ذی‌الجوشن را می‌کرد مشاهده کردید در حالی که در نقطه مقابل چهره با ایمان و روحیه مطمئن شهید حججی انسان را به یاد اسماعیل ذبیح‌الله می‌انداخت.

*قدرت ایمان این شهید بزرگ در همه دنیا تاثیر گذاشت

وی افزود: قدرت ایمان این شهید بزرگ در همه دنیا تاثیر گذاشت و شما مردم حزب‌الله و علمای بزرگوار نیز به همین دلیل امشب به یاد آن شهید بزرگوار که متعلق به کربلای امروز است این جلسه باشکوه را برگزار کردید.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مفاهیمی همچون عاشورا، محرم و امام حسین (ع) دارای دو معنای متفاوت است، تصریح کرد: در معنای اول و در بیان عرفی، واقعه عاشورا که دهم محرم سال 61 هجری رخ داد یک نقطه ای از تاریخ و کربلا نیز از جهت جغرافیایی محلی در خاک عراق و غرب آسیا است و محرم نیز یکی از ماه‌های دوازده‌گانه قمری است، اما قطعا در بیان تفسیر این مفاهیم این معانی مورد نظر نیست.

*کربلا، عاشورا و محرم یک جریان است

عبادی افزود: هنگامی که می‌گوییم "کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا" بدین معنا است که کربلا تنها یک نقطه تاریخی و جغرافیایی نیست و عاشورا نیز مراد تنها روز دهم محرم سال 61 هجری نیست، چرا که این جمله بیانگر این است که کربلا، عاشورا و محرم یک جریان است و این یک مفهومی است که هم ما و در مقابل نیز دشمنان آن را به خوبی دریافته‌اند.

وی عنوان داشت: آن طراح و تحلیلگر صهیونیستی که بزرگترین دشمن اسلام و مسلمین است سخنی دارد که می‌گوید "سلطه ما بر مسلمین یک پروژه دراز مدت است تا بر کشورهایی که سرشار از منابع غنی انرژی نفت و گاز است مسلط شویم و آن‌ها را از دست مسلمانان خارج کنیم" و این پروژه نیز که تحلیلگر صهیونیستی به آن معترف است حقیقتی است که نه با مذاکره و نه با لبخند درست نمی‌شود چرا که این یک برنامه و پروژه طراحی و کارشناسی شده است تا به‌این وسیه بر جهان و به طور خاص جهان اسلام مسلط شوند تا این ثروت‌های عظیم را در دست گرفته و مردم را به بردگی خود وادار کنند.

نماینده ولی‌فقیه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه آن‌ها در رسیدن این هدف خود با مانع روبرو هستند، تصریح کرد: از آن روزی که گلاداستون مسیحی در مقابل لردهای بریتانیا قرآن را در دست گرفت و گفت تا این کتاب حاکم باشد ما نخواهیم توانست بر مسلمین پیروز شویم و باید این کتاب را از میان ببریم، این پروژه عملا آغاز شد.

*دشمن در پی آن بود تا فرهنگ و دانش و عمل به قرآن را از میان بردارد

عبادی افزود: این مسأله به این معنا نیست که آن‌ها به دنبال این بودند که مجلدات قرآن جمع شود چرا که این ممکن نبوده و نیست بلکه در پی آن بودند تا فرهنگ و دانش و عمل به قرآن را با انواع حیله‌ها و روش‌ها از میان بردارند.

وی با بیان اینکه این تحلیلگر صهیونیستی نیز در گفته‌های خود از دشواری تسلط بر شیعیان در جامعه مسلمانان سخن می‌گوید، عنوان داشت: این شخص در بیان دلیل خود برای این سخن از شیعه به عنوان یک پرنده بلندپرواز یاد می‌کند که دارای یک بال سرخ و یک بال سبز بوده و از تیررس ما خارج است که بال سرخ آن جریان عاشورا و محرم، و به عبارت بهتر شهادت‌طلبی، مقاومت و ایستادگی است.

*شیعه تداوم‌دهنده جریان کربلا و عاشورا است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: این شخص در سخنان خود به خوبی به این نکته توجه دارد که عاشورا یک جریان است که به عنوان یک حقیقت و اندیشه فراتر از بعد زمان و مکان جاری است چرا که به خوبی می‌داند که شیعه تداوم‌دهنده جریان کربلا و عاشورا است و در ادامه از بال سبز نیز به عنوان مفهوم انتظار عدالت تعبیر می‌کند که واقعه عاشورا به ظهور امام‌زمان(عج) پیوند می‌زند و همین ویژگی نیز در سخت‌ترین شرایط سبب حفظ امید در این جامعه می‌شود.

*حذف ولایت فقیه مقدمه حذف دو مفهوم انتظار و شهادت

عبادی افزود: او در ادامه تحلیل خود یک نکته دیگر را اضافه می‌کند که این پرنده یک محافظ و سپر نیز دارد و آن نیز اندیشه ولایت‌فقیه مشروط است و می‌گوید اولین کاری که برای نابودی این پرنده باید انجام دهیم حذف این محافظ یعنی ولایت‌فقیه است تا در گام‌های بعدی بتوانیم با دو جریان شهادت و انتظار درگیر بشویم.

*مهم‌ترین ویژگی شرکت‌کنندگان در پیاده‌روی اربعین عدالتخواهی و عدالت‌طلبی است

وی با بیان اینکه امروز پس از گذشت قریب به 1400 سال از واقعه عاشورا، اربعین حسینی در جهان شکلی به خود گرفته که به عنوان یک پرچم همه مجموعه عدالتخواهان را زیر این پرچم جمع کرده است، عنوان داشت: شاید بسیاری از افرادی که زیر این پرچم جمع شده‌اند بنا به دلایل مختلفی زمینه شیعه شدن را نیافته‌اند، اما خداوند به باطن آن‌ها آگاه است و ممکن است از ما که مدعی شیعه بودن هستیم بهتر باشند، اما مهم‌ترین ویژگی آن‌ها عدالتخواهی و عدالت‌طلبی است چرا که همه پیغمبران به تصریح قرآن برای تحقق این هدف مبعوث شده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی عنوان داشت: امروز و قتی پس از 1400 سال از واقعه عاشورا، صحبت از ظلم و در نقطه مقابل عدالت‌طلبی می‌شود، پرچم محرم و عاشورا است که گسترده می‌‌شود و از همه دنیا و نحله‌ها خود را می‎‌رسانند تا در مقابل ظلم بایستند.

*شادی مردم در رقص و لهو و لعب نبوده و نیست

عبادی با بیان اینکه امروز عده‌ای به مردم دروغ می‌گویند شاد باشید، خاطرنشان ساخت: هدف این افراد شاد کردن مردم نیست بلکه به دنبال شادی و رفاه خود هستند و در حقیقت مردم را بهانه قرار داده و آن‌ها را به تمسخر می‌گیرند چرا که شادی مردم در رقص و لهو و لعب نبوده و نیست.


وی افزود: خانواده‌ای که فرزندانش بیکار مانده‌اند و یا مردی که به خاطر نداشتن درآمد روزانه از خانواده خود خجالت می‌کشد و خانواده‌ای که منتظر واریز یک یارانه 45 هزار تومانی در ماه برای مخارج زندگی هستند و یا آن انسان شرافتمندی که به دلایل مختلف کار او به جایی رسیده که کیسه بر دوش گرفته و بالای سطل‌های زباله به دنبال درآمد روزانه خود است با رقص و شادی‌های کاذب خوشحال نمی‌شود و قطعا کسانی که به دنبال این شادی‌های کاذب هستند به فکر منفعت خود بوده و به مردم دروغ می‌گویند چرا که اگر به دنبال شادی مردم هستند باید گره‌های مشکلات آن‌ها را باز کنند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به جنایات منافقین در دهه 60 خاطرنشان ساخت: روزگاری در این کشور 17 هزار نفر از بهترین‌های این مملکت مانند شهید مطهری و شهید رجایی درب خانه‌هایشان و در کوچه و خیابان توسط تروریست‌های منافق ترور شده و به شهادت رسیدند و هیچ امنیتی نداشتیم اما امروز به برکت مجاهدت‌های مدافعین حرم همچون شهید حججی، دشمن در مرزهای‌سوریه و عراق و لبنان است در حالی که آن روزها دشمن در کشور درب خانه های ما بود.

*هزینه چالش و درگیری عقلانی با دشمن کمتر از سازش است

عبادی با بیان اینکه امروز کشور ما در جهان و در این منطقه با این حجم ناامنی از یک امنیت مثال‌زدنی برخوردار است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بیان دلیل این مسأله فرمودند "هزینه چالش و درگیری عقلانی با دشمن کمتر از سازش است" و امروز نیز ما در یک میدان چالش و درگیری ایستاده‌ایم و نباید با دشمن سازش بکنیم چرا که با همین روش دشمن را از درب خانه خود و خاک کشور عقب راندیم.

*در عرصه اجتماعی از امنیت برخوردار نیستیم

وی افزود: باید به دنبال این باشیم که این امنیت چگونه کسب می‌شود و در مواردی که امنیت نداریم دلیل آن چیست، چرا که در ما در عرصه نفوس امنیت داریم، اما در عرصه اجتماعی از امنیت برخوردار نیستیم زیرا نفوذ دشمن در حال منحرف کردن فرزندان ما است و تفاوتی نمی‌کند که این انحراف از چه نوعی باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در عرصه اقتصادی و سیاسی نیز از امنیت مطلوب برخوردار نیستیم، تصریح کرد: دلیل این مسأله نیز این است که بسیاری از سیاستمداران با نوای سیاست دشمن می‌رقصند، در حالی که در بحث امنیت نفوس در یک چتر و پوشش قوی قرار داریم و علت آن نیز بنا به فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد، پیروی و تبعیت کامل از ولی‌فقیه زمان در این مسأله است که نتیجه آن نیز قابل مشاهده است، به طوری که امروز امنیت کشور در جهان مثال‌زدنی است.

عبادی در پایان عنوان داشت: باید پای خون شهدایی همچون شهید محسن حججی این شهید ثابت‌قدم و دارای نفس‌ مطمئنه بایستیم و عهد ببندیم که راه او را در مقابل استکبار جهانی و سلطه‌گرانی که به ملت‌ها هیچ رحمی نکرده و تابع هیچ قانونی نیستند، ادامه خواهیم داد و با دشمن سازش نخوهیم کرد.