کد مطلب: 96306
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
اعضای پارلمان و وزیران کابینه رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه به مسجد الاقصی در شهر اشغالی قدس یورش بردند.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، یهودا گلیک عضو حزب راستگرای تندروی لیکود در پارلمان رژیم صهیونیستی از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش برد.

شبکه تلویزیونی الجزیره قطر نیز اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به نمایندگان یهودی پارلمان و وزیران کابینه خود اجازه داده است که به مسجد الاقصی یورش ببرند.

این اقدام بعد از گذشت یکسال و نیم از آغاز خیزش ملت فلسطین در کرانه باختری برای حمایت از مسجد الاقصی و قدس صورت می گیرد. رژیم صهیونیستی از یکسال و نیم پیش اعضای پارلمان و وزرا را از رفتن به مسجدالاقصی منع کرده است.

یورش اعضای پارلمان و وزیران صهیونیست در سایه تدابیر شدید پلیس رژیم صهیونیستی صورت می گیرد. منابع رژیم صهیونیستی پیشتر گزارش دادند که تعدادی از اعضای تندروی پارلمان خود را آماده می کنند که جزء اولین کسانی باشند که امروز به مسجد الاقصی یورش می برند. در صدر آنها یهودا گلیک قرار دارد که چند روز پیش به نتانیاهو نامه نوشت و در آن گفت که قصد دارد دستور ممنوعیت عزیمت به مسجد الاقصی را نقض کند.

به نوشته الجزیره، این تصمیم به عنوان اولین گام آزمایشی برای یک روز به منظور سنجش واکنش ها در سطح فلسطین و جهان اسلام و تاثیر ورود نمایندگان یهود پارلمان و وزیران کابینه رژیم صهیوینستی به مسجد الاقصی گرفته شده است.  

همزمان محافل رسمی و مردمی فلسطین این تصمیم اشغالگران را محکوم و آن را اقدامی تحریک آمیز و تجاوزگرانه علیه ملت فلسطین و مقدسات آنها و نقض قوانین و مصوبات بین المللی و در صدر آن مصوبه سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد "یونسکو" دانستند.

سازمان یونسکو تاکید کرده است که مسجد الاقصی میراثی کاملا اسلامی است.

منبع : تسنیم