کد مطلب: 96462
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۰
حملات چند روز گذشته ارتش میانمار موجب قتل عام حدود سه هزار مسلمان از جمله کودکان در این کشور شده است.
به گزارش ایران خبر، آنیتا شاگ، سخنگوی شورای روهینگیای اروپا -گروهی از فعالان که از منافع مسلمانان روهینگیا در میانمار حمایت می کند- اظهار داشت: در حملات چند روز گذشته ارتش میانمار در ایالت آراکان دو تا سه هزار مسلمان کشته شده اند؛ این قتل   عام مسلمانان میانمار نسبت به سال 2012 و اکتبر گذشته صد برابر شده و اوضاع هیچ گاه به این اندازه وخیم نبوده است.
فجایعی تلخ و دردناک، تصاویرش تنها گوشه‌ای از آنچه به مسلمانان میانمار می‌گذرد را گواه است؛ اکنون هزاران نفر آواره شده‌اند و بیش از دو هزار مسلمان آراکانی در مرز میانمار و بنگلادش محصور مانده‌اند. بسته‌شدن مرز بنگلادش به روی مسلمانان میانمار، فاجعه‌ای همچون اتفاقی که برای آیلان کردی، دختربچه سه ساله سوری، رخ داد را این بار برای کودکی میانماری رقم می‌زند.
گرچه رسانه‌های غربی چشم بر نسل کشی و قتل عام  مسلمانان بی‌گناه در میانمار بسته‌اند اما لزوم دفاع قاطع از اقلیت‌های مظلوم، در جهان اسلام بارها مورد تاکید قرار گرفته است. در بخشی از پیام مهم رهبر معظم انقلاب به حجاج بیت الله الحرام نیز، این امر از وظایف سنگین رؤسای کشورهای اسلامی و نخبگان سیاسی و دینی و فرهنگی در دنیای اسلام یاد شده است.
تصاویری دردناک از آنچه مدت‌هاست بر کودکان مسلمان میانمار می‌گذرد در شبکه های اجتماعی انتشار یافته است؛ از مرگ همزمان یک زن و بیست کودک هنگام مهاجرت به بنگلادش تا قتل دو برادر از یک خانواده؛ تصاویر حاوی صحنه‌هایی دلخراش است لذا دیدن آنها به افراد زیر هجده سال توصیه نمی‌شود.