کد مطلب: 96774
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۸
نماینده کره شمالی در سازمان ملل آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای اخیر کشورش را «هدیه» پیونگ‌یانگ به کره شمالی خواند و گفت واشنگتن بایستی منتظر دریافت تعداد بیشتری از آنها باشد.
 

به گزارش ایران خبر، «هان تائه سانگ»، نماینده کره شمالی در سازمان ملل در اظهاراتی در ژنو گفت کشورش در صورت تداوم اقدامات تحریک‌آمیز آمریکا انجام آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای خود را ادامه خواهد داد.

به گزارش اکسپرس، وی گفت: «تدابیر اخیر کشور برای من برای دفاع از خودش، بسته هدیه‌ای است که صرفاً برای آمریکا فرستاده شده‌اند. آمریکا تا زمانی که به اقدامات تحریک‌آمیز پرخطر علیه کشور من ادامه دهد و به دنبال اعمال فشار بر کره شمالی باشد، هدایای بیشتری دریافت خواهد کرد.»

وی این اظهارات را در حالی مطرح کرد که  منابع خبری روز یکشنبه پس از اعلام وقوع دست‌کم دو زمین‌لرزه در نزدیکی سایت هسته‌ای کره شمالی واقع در شمال شرق این کشور، از اقدام پیونگ‌یانگ برای انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود خبر دادند.

تلویزیون رسمی کره شمالی ساعاتی بعد اعلام کرد این کشور یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده؛ پیونگ‌یانگ گفت این بمب می‌تواند به صورت کلاهک روی موشک‌های قاره‌پیما (ICBM) نصب شود.

منبع : تسنیم