کد مطلب: 96913
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۲
مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ۹ استان کشور و از پیش‌بینی آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در برخی استان‌ها خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: بعد از ظهر امروز با نفوذ جریانات شمالی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت ابتدا در گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رخ خواهد داد.
وی افزود: از اواخر امشب و طی روز جمعه با تشدید بارش در گیلان، این وضعیت در استانهای مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز در استانهای تهران، سمنان، قزوین و زنجان نیز رخ خواهد داد که در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات شرقی تهران و ارتفاعات سمنان آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیلها پیش‌بینی‌ می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه روز شنبه با تضعیف فعالیت این سامانه، بارشهای پراکنده در استانهای ساحلی خزر و ارتفاعات خراسان شمالی و رضوی پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: از اواخر پنجشنبه تا روز شنبه شاهد کاهش دما در استانهای نوار شمالی کشور به‌ویژه در استانهای ساحلی خزر و اردبیل (بین 6 تا 12 درجه) خواهیم بود.
وظیفه با اشاره به اینکه دریای خزر نیز از اواخر پنجشنبه و طی روز جمعه مواج است، یادآور شد: همچنین در سه روز آینده در ساعات بعدازظهر در جنوب فارس، برخی نقاط استانهای بوشهر، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رشد ابر، وزش باد و احتمال رعد و برق وجود دارد؛ در سه روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل همچنان در بعضی ساعات وزش باد شدید خواهد بود.
وی شهرکرد با هفت درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 45 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز به 37 درجه بالای صفر رسیده است که در روزهای جمعه و شنبه به 35 و 33 درجه خواهد رسید.