کد مطلب: 96980
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۳
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان کنفرانس خبری مشترک با شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت گفت که امکان برقراری سازش (میان رژیم صهیونیستی و فلسیطینیان) در خاورمیانه وجود دارد، امری که مدت ها از اهداف دست نیافتنی دیپلماسی آمریکا به شمار می رفته است.
ترامپ: سازش در خاورمیانه وجود دارد
 
به گزارش ایران خبر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جریان کنفرانس خبری مشترک با شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت گفت که امکان برقراری سازش (میان رژیم صهیونیستی و فلسیطینیان) در خاورمیانه وجود دارد، امری که مدت ها از اهداف دست نیافتنی دیپلماسی آمریکا به شمار می رفته است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهوری آمریکا با ادعای این مطلب که رئیسان جمهوری پیشین آمریکا به انعقاد توافق بین رژیم صهیونیستی و فلسطینیان نزدیک شده، اما هیچگاه به آن دست نیافته اند، گفت: بهترین هایمان را در این راه خواهیم گذاشت.

ترامپ افزود: هر دو طرف این مناقشه (فلسطینیان و رژیم صهیونیستی) خواهان صلح هستند و ایالات متحده 'استعداد شگرفی' در رسیدگی به این مشکل داشته است.

وی به جرد کوشنر دامادش که ماه پیش در راس هیاتی برای احیای مذاکرات صلح به منطقه خاورمیانه سفر کرده بود، اشاره ای نکرد. با اینکه از آن گفتگوها با بدبینی استقبال شد،اما مقامات آمریکا امیدوار هستند که روابط بهتر میان رژیم صهیونسیتی و عربستان بتواند راه حل مشکل خاورمیانه باشد.

برخی از سیاستمداران فلسطینی که در ابتدا امیدوار بودند که ترامپ به رغم وعده هایش برای حمایت از رژیم صهیونیستی، بتواند به تلاش ها برای برقراری سازش میان این رژیم و فلسطین، رویکرد تازه ای ببخشد، اکنون از کاخ سفید ناامید شده اند. آنان آگاهند که کاخ سفید بر خلاف سیاست آمریکا، هیچگاه با صراحت به راه حل دو کشور برای حل اختلافات میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان متعهد نشده است.
منبع : ایرنا