کد مطلب: 97051
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۴
رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان فارس گفت: جمع‌آوری لباس‌های زاپ‌دار (زخمی یا پاره) از فروشگاه‌های عرضه‌کننده در شیراز، در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش ایران خبر، سرهنگ «جوکار» گفت: پلیس ضمن بازرسی و برخورد بافروشگاه‌های عرضه کننده پوشاک ناهنجار و غیر متعارف منقوش به‌ نمادهای ضدفرهنگی و شیطان‌ پرستی غربی و شلوارهای موسوم به شلوارهای سبک غربی یا به اصطلاح شلوارهای پاره درنقاط مختلف شهر، اقدام به اعمال قانون، در قالب تذکر، اخطار، اخذ تعهد و پلمب کرده است.
 
وی با بیان اینکه اقدامات پلیس با هماهنگی مقام و مرجع قضایی انجام می‌شود، گفت: در خلال بازدیدها، ماسک‌های ممنوعه مربوط به گروه‌های منحرف غربی اعم از بال‌ماسکه، چهره‌های شیطانی، جشن‌های هالوینی، نمادهای عرفان‌های منحرف و گروه‌های شیطان‌پرستی از ویترین مغازه‌ها جمع‌آوری و از معرض دید مشتریان خارج شد.
 
به گزارش پایگاه خبری پلیس فارس، جوکار یادآور شد که تمام فروشندگان بخصوص در مراکز بزرگ خرید باید برای ساماندهی و تسریح در روند صدور مجوزهای کسب، کارت‌های تصدی و مباشرت فروشندگان به مبادی ذیربط مراجعه کنند.
 
براساس گزارش پلیس برخی فروشگاه‌ها با عرضه البسه منقوش به علامت‌های گروه‌های منحرف و لباس‌های پاره می‌کنند که این اقدام باعث ایجاد جو نگرانی و اعتراض  خانواده‌ها و اعتراضات مردمی در فضای مجازی  شده است.
 
جوکار با هشدار به عرضه کنندگان این نوع البسه مخالف با ارزش‌های اسلامی و ایرانی، اعلام کرد که در بازدیدهای مرحله‌ای اگر تکرار عرضه این‌گونه لباس‌ها دیده شود، با هماهنگی دستگاه قضایی برخورد با متخلفان تشدید می‌شود.